schronDwie premiery Schronu, jednego opartego na tekście Franza Kafki, drugi Julesa Supervielle’a, a także druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Animacji AnimArt – to najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca.

Schron Julesa Supervielle’a w reżyserii i według scenariusza Bogusława Kierca to propozycja Teatru Logos. Premiera – 2 września. To, co papież Franciszek nazwał trzecią wojną światową, dziejącą się w wielu, odległych od siebie, częściach globu, nie jest zaledwie (!) zagrożeniem – jest faktem. Fronty tej wojny są oddalone od nas, ale ludzkie istnienia, które ta wojna pochłania, albo – w różnym stopniu przekształca (psychicznie i fizycznie) – nie są statystyczną abstrakcją. Do schronu zabiera się własne życie, życie innych (nie tylko bliskich), ale i to, co jest niezbędne do przeżycia, to, co nadaje życiu sens.

Natomiast 24 i 25 września na Schron według Franza Kafki zaprasza Teatr Zamiast. Będzie to monodram w wykonaniu Macieja Kowalczyka. To opowieść o mężczyźnie, który chcący chronić się przed światem tworzy podziemny system korytarzy, w których żyje.

Od 24 do 30 września Teatr Arlekin zaprasza na drugą edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Animacji AnimArt. W tym roku AnimArt gości „World Puppet Carnival” – międzynarodowy festiwal dedykowany entuzjastom sztuki lalkowej. Selekcji artystów (ponad 100 osób), którzy wystąpią w tym roku w Łodzi, dokonał dyrektor World Puppet Carnival, Rod Petrovic. Łącznie zaplanowano ponad 60 wydarzeń – pokazy w Teatrze, Szkole Filmowej i w Manufakturze. Więcej informacji o przedsięwzięciu znajdziecie tutaj.

Poza tym we wrześniu na łódzkie deski, tym razem Teatru Nowego, powraca Niżyński Kamila Maćkowiaka, oprócz tego 25 września w Teatrze Muzycznym Raj dla opornych w reżyserii Krystyny Jandy.

WRZEŚNIOWY REPERTUAR DOSTĘPNY JEST TUTAJ

WYDARZENIA – WRZESIEŃ

2 września Schron w Teatrze Logos
24-25 września Schron w Teatrze Zamiast
24-30 września

AnimArt 2016

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Eurypides w goglach od Passiniego i Wyautowani nauczyciele RETROPERSPEKTYWY 2020 nie tylko online?
wraki
Wraki w AOIA
animart
AnimArt Międzynarodowy Festiwal Animacji – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*