cover_photo_fb_XXIV_MFSPiN

Impro Atak! Koncert życzeń, Para Nr 1, Hannah Arendt: Ucieczka, KrUlewna Śnieżka, Ścieżka życia, lovebook, a także XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych oraz Dotknij Teatru. To nas czeka w marcu.

9 marca w Teatrze Nowym premiera kolejnego Impro Ataku! Tym razem pod hasłem koncert życzeń, a 17 marca w Teatrze Zamiast Para Nr 1.

16 marca, w ramach MFSPiN Teatr Poszechny zaprasza na premierę sztuki Hannah Arendt: Ucieczka, realizowana jest w koprodukcji z Komuną Warszawa – jednym z najważniejszych teatrów niezależnych w Polsce, który w swoich eksperymentalnych projektach na styku sztuk performatywnych, wideoinstalacji i muzyki komentuje obecną rzeczywistość. Spektakl opisuje sposoby przetrwania, jest fantazją na temat spotkania kilku postaci (Hannah Arendt, Martin Heidegger, Karl Jaspers i Walter Benjamin) w szczególnie momencie historycznym, w którym stanęły one przed dramatycznym wyborem. Każda z nich musiała przejść próbę moralnej odpowiedzialności oraz znaleźć drogę ucieczki przed śmiercią. Według przyrodniczych opisów walka o przetrwanie dla większości gatunków jest jedyną znaną im formę życia. Twórcy spektaklu zastanawiają się, jak odnosi się to do ludzkości i bohaterów sztuki? Czy lepiej jest wybrać bierność czy aktywność? Ryzykować niepewną ucieczkę czy wybrać chwilowe bezpieczeństwo?

24 marca w Teatrze Arlekin odbędzie się premiera sztuki KrUlewna Śnieżka Bohdana Butenki to odejście od klasycznej formuły słynnych bajek, a jednocześnie znakomity sposób na ich odświeżenie. Już sam niepokojący błąd ortograficzny w tytule i komunikat towarzyszący wydanej w 2008 roku książce autora, na podstawie której powstała nasza adaptacja teatralna, czyli: „Specjalnie dla Ciebie! Bez cenzury! Po raz pierwszy odkrywamy najpilniej strzeżone sekrety świata bajek! Oto jedyna prawdziwa wersja wydarzeń! Przeczytaj, jeśli masz odwagę” – tworzą zapowiedź nieoczywistej i mało klasycznej opowieści.

Także 24 marca w Teatrze Wielkim pierwszy pokaz Ścieżki życia. Dwaj wybitni kompozytorzy niemieccy różnych epok razem – to już jest wydarzeniem wyjątkowym! Spotkanie światowych hitów muzycznych Hansa Zimmera ze słynnego filmu Ostatni samuraj z uwielbianą przez publiczność kantatą Carla Orffa Carmina burana – w dwuczęściowym wieczorze baletowym, gwarantuje duże emocje, a że dodatkowo owe kompozycje można będzie „zobaczyć”, to niezapomniane wrażenia artystyczne i przeżycia duchowe – zapewnione. Choreografowie: Bogumiła Szaleńczyk – The Way of Life i Tamás Juronics – Carmina burana, każdy na swój sposób, nie tylko przekładają muzyczne frazy na taneczne pas, ale w obu kompozycjach odnajdują obrazy „z życia wzięte”, żywych bohaterów z ich emocjami, rozterkami i egzystencjalnymi  dylematami; postacie jakże nam bliskie, bo bardzo podobne każdemu z nas.

25 marca czeka nas druga premiera Teatru Powszechnego w ramach MFSPiN. Lovebook to powieść o miłości, o walce o miłość, o próbie odzyskania własnego szczęścia i o rozdźwięku między rzeczywistością a pragnieniem. Czym jest miłość? Jak ją zdefiniować? Jaką rolę pełni w naszym życiu? Siegoczyński – twórca znany z silnego zakorzenienia w popkulturze – często sięgający w swoich spektaklach do jej kodów i języka odniesień, przygotowuje spektakl, którego punktem wyjścia jest powieść Matthew Quicka „Poradnik pozytywnego myślenia” oraz jej filmowa adaptacja.

Od 1 do 3 marca Teatr Szwalnia zaprasza na projekt Szwalnia-Kijów-Łodź (więceje informacji tutaj). 5 marca rozpoczyna się XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych (więcej informacji tutaj). 27 marca rozpocznie się tegoroczna edycja Dotknij Teatru, tego samego dnia Teatr Wielki zaprasza na XIII Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi.

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych – 1 marca Pikantni i 20 marca Moscow CIty Ballet: – Romeo i Julia w Teatrze Wielkim, 5 marca Klimaterium… i już, 6 marca Klimaterium 2 czyli Menopauzy Szał, 7 marca Old Love w Teatrze Muzycznym. 10 i 11 marca Berek Czyli Upiór W Moherze oraz 12 marca Przepraszam, co Pan tu robi?  w Teatrze im. Jaracza, 12 marca Fanny de Marcel Pagnol w Teatrze Małym, 14 marca Moja droga B., 17 marca Dom Bernardy Alba  i 27 marca Szekspir Inter Improwizacja  w AOIA, 17 marca Dziwactwa Mistrza Bulbulasa  w Teatrze DOM.

MARCOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY

9 marca Impro Atak! Koncert życzeń (w Teatrze Nowym)
16 marca Hannah Arendt: Ucieczka (w Teatrze Powszechnym)
17 marca Para Nr 1 (w Teatrze Zamiast)
24 marca KrUlewna Śnieżka (w Teatrze Arlekin)
24 marca Ścieżka życia (w Teatrze Wielkim)
25 marca lovebook (w Teatrze Powszechnym)


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
poprawiony_mlynarski
Młynarski Sentymentalnie: Wesołego Powszechnego Dnia w Teatrze Małym
Tato/dram w AOIA
poskrom
Poskromienie złośnicy w Teatrze Studyjnym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*