cover_photo_fb_XXIV_MFSPiN

Impro Atak! Koncert życzeń, Para Nr 1, Hannah Arendt: Ucieczka, KrUlewna Śnieżka, Ścieżka życia, lovebook, a także XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych oraz Dotknij Teatru. To nas czeka w marcu.

9 marca w Teatrze Nowym premiera kolejnego Impro Ataku! Tym razem pod hasłem koncert życzeń, a 17 marca w Teatrze Zamiast Para Nr 1.

16 marca, w ramach MFSPiN Teatr Poszechny zaprasza na premierę sztuki Hannah Arendt: Ucieczka, realizowana jest w koprodukcji z Komuną Warszawa – jednym z najważniejszych teatrów niezależnych w Polsce, który w swoich eksperymentalnych projektach na styku sztuk performatywnych, wideoinstalacji i muzyki komentuje obecną rzeczywistość. Spektakl opisuje sposoby przetrwania, jest fantazją na temat spotkania kilku postaci (Hannah Arendt, Martin Heidegger, Karl Jaspers i Walter Benjamin) w szczególnie momencie historycznym, w którym stanęły one przed dramatycznym wyborem. Każda z nich musiała przejść próbę moralnej odpowiedzialności oraz znaleźć drogę ucieczki przed śmiercią. Według przyrodniczych opisów walka o przetrwanie dla większości gatunków jest jedyną znaną im formę życia. Twórcy spektaklu zastanawiają się, jak odnosi się to do ludzkości i bohaterów sztuki? Czy lepiej jest wybrać bierność czy aktywność? Ryzykować niepewną ucieczkę czy wybrać chwilowe bezpieczeństwo?

24 marca w Teatrze Arlekin odbędzie się premiera sztuki KrUlewna Śnieżka Bohdana Butenki to odejście od klasycznej formuły słynnych bajek, a jednocześnie znakomity sposób na ich odświeżenie. Już sam niepokojący błąd ortograficzny w tytule i komunikat towarzyszący wydanej w 2008 roku książce autora, na podstawie której powstała nasza adaptacja teatralna, czyli: „Specjalnie dla Ciebie! Bez cenzury! Po raz pierwszy odkrywamy najpilniej strzeżone sekrety świata bajek! Oto jedyna prawdziwa wersja wydarzeń! Przeczytaj, jeśli masz odwagę” – tworzą zapowiedź nieoczywistej i mało klasycznej opowieści.

Także 24 marca w Teatrze Wielkim pierwszy pokaz Ścieżki życia. Dwaj wybitni kompozytorzy niemieccy różnych epok razem – to już jest wydarzeniem wyjątkowym! Spotkanie światowych hitów muzycznych Hansa Zimmera ze słynnego filmu Ostatni samuraj z uwielbianą przez publiczność kantatą Carla Orffa Carmina burana – w dwuczęściowym wieczorze baletowym, gwarantuje duże emocje, a że dodatkowo owe kompozycje można będzie „zobaczyć”, to niezapomniane wrażenia artystyczne i przeżycia duchowe – zapewnione. Choreografowie: Bogumiła Szaleńczyk – The Way of Life i Tamás Juronics – Carmina burana, każdy na swój sposób, nie tylko przekładają muzyczne frazy na taneczne pas, ale w obu kompozycjach odnajdują obrazy „z życia wzięte”, żywych bohaterów z ich emocjami, rozterkami i egzystencjalnymi  dylematami; postacie jakże nam bliskie, bo bardzo podobne każdemu z nas.

25 marca czeka nas druga premiera Teatru Powszechnego w ramach MFSPiN. Lovebook to powieść o miłości, o walce o miłość, o próbie odzyskania własnego szczęścia i o rozdźwięku między rzeczywistością a pragnieniem. Czym jest miłość? Jak ją zdefiniować? Jaką rolę pełni w naszym życiu? Siegoczyński – twórca znany z silnego zakorzenienia w popkulturze – często sięgający w swoich spektaklach do jej kodów i języka odniesień, przygotowuje spektakl, którego punktem wyjścia jest powieść Matthew Quicka „Poradnik pozytywnego myślenia” oraz jej filmowa adaptacja.

Od 1 do 3 marca Teatr Szwalnia zaprasza na projekt Szwalnia-Kijów-Łodź (więceje informacji tutaj). 5 marca rozpoczyna się XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych (więcej informacji tutaj). 27 marca rozpocznie się tegoroczna edycja Dotknij Teatru, tego samego dnia Teatr Wielki zaprasza na XIII Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi.

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych – 1 marca Pikantni i 20 marca Moscow CIty Ballet: – Romeo i Julia w Teatrze Wielkim, 5 marca Klimaterium… i już, 6 marca Klimaterium 2 czyli Menopauzy Szał, 7 marca Old Love w Teatrze Muzycznym. 10 i 11 marca Berek Czyli Upiór W Moherze oraz 12 marca Przepraszam, co Pan tu robi?  w Teatrze im. Jaracza, 12 marca Fanny de Marcel Pagnol w Teatrze Małym, 14 marca Moja droga B., 17 marca Dom Bernardy Alba  i 27 marca Szekspir Inter Improwizacja  w AOIA, 17 marca Dziwactwa Mistrza Bulbulasa  w Teatrze DOM.

MARCOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY

9 marca Impro Atak! Koncert życzeń (w Teatrze Nowym)
16 marca Hannah Arendt: Ucieczka (w Teatrze Powszechnym)
17 marca Para Nr 1 (w Teatrze Zamiast)
24 marca KrUlewna Śnieżka (w Teatrze Arlekin)
24 marca Ścieżka życia (w Teatrze Wielkim)
25 marca lovebook (w Teatrze Powszechnym)


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
5atpozniej
Pięć lat później… Pracownia Fizyczna
vii_gala_baletowa_w_teatrze_muzycznym_20120322_1929075348
Pokazy konkursowe uczniów szkół baletowych
spotkania2012
Festiwal Spotkania 2012

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*