DT_Logo_podstawowe_800Kot w butach, Abu Hassan, Sierpień w Coyoacon, O diable i Cyruliku, a także obchody Międzynarodowego Dnia Teatru – wielki projekt Dotknij Teatru. To czeka nas w marcu.

5 marca Baśniowa Kawiarenka zaprasza na premierę kolejnej sztuki dla dzieci – Kot w butach. Także 5 marca w Sali koncertowej Akademii Muzycznej przy Żubardzkiej 3a odbędzie się premiera opery komicznej w jednym akcie – Abu Hassan Carla Marii von Webera. To perełka sceny komicznej skomponowana przez Webera w 1811 roku stała się pierwszym operowym sukcesem kompozytorskim autora Wolnego strzelca. Opera została napisana do libretta Franza Karla Hiemera opartego na wątkach zaczerpniętych z Baśni tysiąca i jednej nocy. Opowiada historię Abu Hassana i jego żony Fatimy, którzy – chcąc podstępem zdobyć środki na spłatę długu – pozorują własną śmierć. Seria zabawnych scen przypieczętowana zmartwychwstaniem małżonków oprawiona została przez Webera błyskotliwą muzyką, z modnymi wtedy tureckimi motywami.

16 marca premiera Teatru Pod Lupą w Łódzkim Domu Kultury – Sierpień w Coyoacon. Inscenizacja powstała na podstawie dramatu Davida Ives’a pt. Zależy kiedy. Jest to wariacja na temat śmierci Lwa Trockiego, rodem z teatru absurdu – gatunku, który był od zawsze obecny w realizacjach Teatru. Spektakl powstał metodą dobrze przygotowanej improwizacji.

19 marca w Teatrze Arlekin zobaczymy premierę sztuki O diable i Cyruliku. Spektakl jest ciepłą i pełną humoru opowieścią o odwiecznej kłótni diabla z aniołem o ludzką duszę. Oparty o śląską legendę, stanowi uniwersalne przesłanie na temat ludzkiego zachowania. Czytelne i bardzo groteskowe postacie czynią tę przypowieść jeszcze bardziej interesującą, a trickowe lalki przenoszą nas w świat czarów i magii, możliwy do wykreowania tylko w teatrze animacji.

5 marca czeka nas w AOIA pokaz specjalny Fundacji Maćkowiaka – Wraki Neila La Bute. Intymny, kameralny spektakl o miłości. Miłości na całe życie… takiej, która jest obsesją, która zniewala i pozbawia rozsądku. To także spektakl o tęsknocie, namiętności, samotności i chorobie, walce i przeznaczeniu. O tajemnicy silniejszej niż śmierć. Oszczędna i prosta teatralna forma ułatwia przekazanie całej gamy uczuć, w pełni pozwala widzom na własny rozrachunek z tym, co ostateczne.

12 marca w Arterionie odbędzie się pokaz grupy Urban Movement pt. MOVE do mnie w choreografii i reżyserii Michała Przybyły.

27 marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji kolejny raz czeka nas projekt Dotknij Teatru, w ramach którego czeka nas m.in. kilka premier – w marcu będą to Życie jak kabaret, Agata szuka pracy w Domu Literatury (realizacja Fundacji na Rzecz Kultury Plaster Łódzki) czy Zanikam w Teatrze Zamiast (program DT – tutaj).

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych – 2 marca Dziwna Para, 7 marca Kiedy kota nie ma, 12 marca Klimakterium… i już, 13 marca Klimakterium 2 czyli menopauzy szał, 14 marca Hiszpańska Mucha w Teatrze Muzycznym 5 marca Wszystko o mężczyznach w Teatrze Rozrywki Lutnia, 6 marca Dwie morgi utrapienia w Teatrze Nowym.

REPERTUAR DOSTĘPNY JEST TUTAJ

PREMIERY – MARZEC 2016

5 marca Kot w butach (Baśniowa Kawiarenka)
5 marca Abu Hassan (Akademia Muzyczna w Łodzi)
16 marca Siewrpień w Coyoacon (Łódzki Dom Kultury)
29 marca Życie jak kabaret (Dom Literatury w Łodzi)
30 marca Agata szuka pracy (Dom Literatury w Łodzi)
30 marca Zanikam (Teatr Zamiast)
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zonadoadopcji
Żona do adopcji w Teatrze Rozrywki Lutnia
atomowcy
Atomówcy zawitają do Łodzi
Lord_630x385_1
Lord Of The Dance w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*