dziatwaWieczór trzech króli w Teatrze Nowym, a także Niewielki, niemały król w Teatrze Arlekin to najważniejsze premiery nadchodzącego miesiąca. Plus premierowe pokazy Jestem Czeczenem w Teatrze Szwalnia oraz Saxy – nowy projekt Teatru Zwierciadło.

17 maja w Teatrze Nowym premiera Wieczoru Trzech Króli William Shakespeare. To komedia o tym, jak każdy walczy o swoje życie; czyli albo o zaspokojenie potrzeb materialnych, albo – gdy ma je zaspokojone – o zaspokojenie potrzeb emocjonalnych. Jednak między tymi dwoma dobrami trzeba wybrać. Większość cynicznych bohaterów Wieczoru Trzech Króli doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Ale jeśli ktoś sobie tej prostej prawdy nie uświadamia i – jak Olivia – nie potrafi się cieszyć majątkiem, tylko marzy jeszcze nierozważnie o miłości, to może stracić nie tylko jedno i drugie, ale jeszcze dodatkowo złudzenia.

26 maja w Teatrze Arlekin Niewielki, niemały król na podstawie Króla Maciusia I. Czy współcześnie, w dobie kiedy, co druga reklama nawołuje do spełniania nie tylko potrzeb, ale również marzeń i zachcianek dziecka, możemy przyjąć, że najmłodsi są pełnoprawnym podmiotem życia społecznego? Czy poglądy “Starego Doktora” są dzisiaj powszednią normą wychowania i nauczania? Na te pytania próbują odpowiedzieć pomysłodawcy spektaklu skierowanego o dzieci przedszkolnych i szkolnych klas I-IV.

10 maja w Szwalni premierowe pokazy na deskach tego teatru Jestem Czeczenem. To egzamin studentów II roku wydziału aktorskiego PWSFTviT oparty na fragmentach książki Germana Sadułajewa “Jestem Czeczenem” oraz reportażach Anny Politkowskiej. Opowieść o człowieku i czasie wojny, o wyborach między życiem i śmiercią, takich jak to czy powinienem zostać i walczyć o swój kraj, czy też uciec i przeżyć, zostawiając za sobą tych, których kocham.

24 maja w Teatrze Powszechnym kolejna premiera Teatru Czytanego. Na 26 maja przewidziana jest premiera komedii Saxy Teatru Zwierciadło, która jednocześnie inauguruje działalność Sceny Młodego Widza po remoncie. Od 23 do 26 maja w Łodzi będzie odbywać się Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych “Dziatwa” 2012.

Nie zabraknie także spektakli okazjonalnych. W Teatrze Szwalnia 9 maja wystąpi Teatr Apart z Klepsydrą. 10 i 13 maja w ramach Juwenaliów Politechniki Łódzkiej w Sali Wizualnej tej uczelni będzie prezentowana Podwyżka. 13 maja w Teatrze Jaracza pokaz Dobrego Wieczoru Kawalerskiego, 16 maja w ŚFK Pieśń o chmurze (Patronat Plastra), a 16 i 17 maja w AOIA pokazy Bachantek. Także 17 maja w Szwalni Upadek – Psycho-Somatic Gay-m. 17, 18 i 25 w ŁDK spektakle Teatru Pod Lupą pt. Pisi. 18 maja w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Lutnia Zapiski oficera Armii Czerwonej (Patronat Plastra), 19 i 18 w AOIA Honeymoon Teatru Zupa z Małpy. 25 maja w ŚFK Aria dla Algernona (Patronat Plastra). 27 maja na deskach Wytwórni wystąpią Domisie. Tego samego dnia w CK-W Lutnia Andropauza (Patronat Plastra). Na zakończenie miesiąca, 30 maja w Klubie Nauczyciela Orfeusz Teatru Kilku Osób oraz Blondynki wolą mężczyzn w Teatrze Muzycznym.

PREMIERY W MAJU 2012

10 maja Jestem Czeczenem (w Teatrze Szwalnia)
17 maja Wieczór Trzech Króli (w Teatrze Nowym)
26 maja Niewielki, niemały król (w Teatrze Arlekin)
26 maja Saxy (w Teatrze Zwierciadło)

Aktualny repertuar łódzkich teatrów znajdziesz tutaj.


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Niestraszny Straszny Dwór na Placu Dąbrowskiego
Tato/dram w AOIA
targowisko
Targowisko Teatru Zamiast

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*