Premierowo UCIECHY staroPOLSKIE z kuzynką rzymskiej Wenus Wenerą, Viva La Mamma!, a także kolejne przedstawiania w ramach Szwalnia_expo oraz obchody 15-lecia ECK Logos, to najważniejsze wydarzenia listopada.

15 listopada na deskach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka zobaczymy premierę sztuki UCIECHY staroPOLSKIE z kuzynką rzymskiej Wenus Wenerą. 3 listopada 1938 roku w łódzkich gazetach można było przeczytać dramatycznie brzmiące tytuły: Usiłowali spalić kobietę! Kim są bestialscy okrutnicy?; Potworna zbrodnia czy niezwykłe samobójstwo?; Zbrodnia przy ul. Brzezińskiej. Spektakl Darii Kopiec na podstawie tekstu Zuzanny Bojdy nie rozwiązuje tej tajemnicy – wskazuje jednak pewne tropy na mapie historii miasta, dzięki którym widz może rozpocząć indywidualne śledztwo.

23 i 24 listopada w Teatrze Wielkim premierowe pokazy Viva La Mamma!. Historia opery chętnie wspomina o „wyczynach” operowych gwiazd, dziennikarze jakże ochoczo zaglądają im za parawan prywatności, kulisy teatralne nie są już barierą nie do pokonania, a publiczność lubi pikantne opowieści – mniej lub bardziej prawdziwe – jak choćby te o relacjach dwóch sopranowych „gigantów” – Callas i Tebaldi… Na naszych oczach rozgrywa się opera za kulisami, teatr, w którym nie ma rzeczy niemożliwych, a akcje głównych bohaterów już nie tylko zaskakują, ale są istną operową „jazdą po bandzie”; każdy chwyt jest dozwolony, intryga nie zna granic, a ciśnienie bycia na scenie „tym pierwszym” zdaje się usprawiedliwiać mniej lub bardziej układne (zwłaszcza mniej) działania artystów.

30 listopada Teatr Mały zaprasza na premierę sztuki Geriatrix Show. Dzień wcześniej odbędzie się III generalna z udziałem publiczności. Spektakl przełożony na 19-20 grudnia.

3 listopada czeka nas w Teatrze Nowym V Urodziny Grupy IMPRO Atak!. ielki Mecz Impro złożony z krótkich form teatralnych.  Podczas tego wyjątkowego wieczoru aktorom grupy IMPRO Atak! na scenie towarzyszyć będą najlepsi improwizatorzy z całej Polski.

9 i 10 oraz 23 i 24 listopada Teatr Szwalnia zaprasza na kolejne wieczory ze Szwalnią_expo. Najpierw akcję performatywną Dwa pokoje, dwa tygodnie później Wieczór Tischnerowski (więcej informacji tutaj).. Od 5 do 17 listopada Europejskie Centrum Kultury Logos zaprasza na obchody swojego piętnastolecia (program tutaj).

20 listopada Teatr Powszechny zaprasza na 65. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących.

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych – 3 listopada Ludzie inteligentni i 4 listopada Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” w Teatrze Wielkim, 6 listopada Nasze Żony, 11 listopada Bóg Mordu, 18 listopada Klimakterium 2, czyli menopauzy szał w Teatrze Muzycznym, 8, 9 i 10 listopada Noc Helvera i 24 listopada Kobieta pierwotna w Teatrze Nowym, 9 i 10 listopada Przystojniaczek oraz 16 listopada Kłamstwo w Teatrze Jaracza, 30 listopada Selfie.com.pl w Teatrze DOM.

LISTOPADOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY
15 ,listopada UCIECHY staroPOLSKIE (w Teatrze Nowym)
23 listopada Viva La Mamma! (w Teatrze Wielkim)
30 listopada Geriatrix Show (w Teatrze Małym)
WYDARZENIA
5-17 listopada 15-lecie ECK Logos
od 5 października szwalnia_expo
 
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Trubadur_fot._Joanna_Miklaszewska
Trubadur – arcydzieło Verdiego w Teatrze Wielkim w Łodzi
Idioci w Teatrze Jaracza
lsnie
Lśnie w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*