Z powodu epidemii organizatorzy wszystkich wydarzeń kulturalnych mają problemy i niepewną przyszłość. Nie wiadomo jak wyglądać będzie tegoroczna edycja Dotknij Teatru (musi odbyć się do maja). Także planowane premiery kwietniowe mogą się nie odbyć. Teoretycznie większość instytucji teatralnych na swoich stronach prezentuje aktualne repertuary, które rozpoczynają się po 11 kwietnia, jednakże wszystko się może zdarzyć.

Teatr Arlekin rezygnuje z premiery już drugiej sztuki – po marcowej Jak zostałam wiedźmą zawieszona jest kwietniowa Wędrówka Nabu.

17 kwietnia w Teatrze Małym zobaczymy premierę sztuki Męskie rozmowy, czyli ja tam swoje wiem. To spektakl teatralno-muzyczny, w którym trzech dojrzałych mężczyzn opowiada o życiu, rodzinie, miłości, samotności, dzieciach i nadziei na przyszłość. Przewrotne, dowcipne a czasami złośliwe monologi przeplatają się z piosenkami, w których miesza się potrzeba wolności z poczuciem odpowiedzialności, zabawa z odrobiną nostalgii. „Męskie rozmowy” to podróż przez życie i przez ludzkie historie dziejące się w różnych miastach, różnych miejscach, które okazują się doskonałą przestrzenią do rozmowy, wymiany poglądów i słuchania muzyki.

Także 20 kwietnia Teatr Mały, z okazji otwarcia Sceny Mniejszej zaprezentuje Loretto, to już rok…

24 kwietnia premiera koprodukcji Teatr Wielkiego i Akademii Muzycznej – Lo Speziale. Typowy plac w Wenecji, na nim apteka. Stary aptekarz Sempronio postanowił poślubić swoją młodą, atrakcyjną uczennicę Grillettę. Ona jednak nie zamierza odrzucać usilnych starań także dwóch innych zalotników: biednego Mengone, który pracuje dla aptekarza tylko po to, aby być blisko ukochanej oraz bogatego i przedsiębiorczego dandysa –  Velpina. Zgodnie z istotą gatunku  opery buffa znajdziemy w Lo Speziale i finezyjną intrygę, i drobne kłamstewka, ale  też  szczęśliwe zakończenie. Mengone   zdobędzie Grillettę…  A ujmując rzecz dokładniej: to Grilletta  wybierze tego, którego sama zechce – Mengone’a.

Teatr Jaracza na 25 kwietnia planuje premierę sztuki pt. Wojna na trzecim piętrze. Scena Inicjatyw Aktorskich ProScenium sięga po pełną dowcipu i wartkich dialogów tragikomedię Pavla Kohouta. Podszyta kafkowskim absurdem sztuka urzeka prawdziwie czeskim humorem oraz niezwykłą aktualnością, co czyni ją zarówno śmieszną, jak i przerażającą. W tej groteskowej, bardzo przystępnej formie zawiera się opowieść o determinizmie jednostki i mechanizmach manipulowania właściwym systemom totalitarnym. Głównym bohaterem jest „układ”, w wyniku którego mecenas Blaha otrzymuje w środku nocy wezwanie do wojska, zaś jego mieszkanie zamienia się w plac boju…

Od 18 do 26 kwietnia Teatr Muzyczny po raz trzeci zorganizuje Festiwal OFF-Północna (program tutaj).

29 kwietnia Teatr Wielki, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, zaprasza na Galę Baletową.

Teoretycznie nie zabraknie spektakli przyjezdnych – 18 kwietnia Imię, 22 kwietnia Belfer i 24 kwietnia Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus w Teatrze Jaracza oraz 26 kwietnia Pikantni w Teatrze Wielkim.

KWIETNIOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY
17 kwietnia Męskie rozmowy, czyli ja tam swoje wiem (w Teatrze Małym)
24 kwietnia Lo Speziale (w Teatrze Wielkim)
25 kwietnia Wojna na trzecim piętrze (w Teatrze im. Jaracza)
WYDARZENIA
18-26 kwietnia Festiwal OFF-Północna
 
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bycjakelizabeth
Być jak Elizabeth Taylor w Teatrze Muzycznym
rigoletto
Rigoletto w Teatrze Wielkim
teatr_nowy
Inauguracja sceny OFF Nowy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*