dt2018Otchłań, Siódmy Anioł, Dotknij Teatru, XVIII Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla, 36. Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych Centrum. Tak wygląda teatralny kwiecień w Łodzi.

6 kwietnia zobaczymy prapremierę sztuki Otchłań Jennifer Haley w Teatrze im. Stefana Jaracza. Otchłań jest przejmującym dramatem opowiadającym o spustoszeniu duchowym jakiego dokonuje w nas nowoczesna technologia. Wszyscy o tym wiemy. Jednak zanurzeni w internetowych fantazmatach nie do końca zdajemy sobie sprawę, jak szybko i nieodwracalnie stajemy się emocjonalnymi wydmuszkami, niezdolnymi do rzeczywistych uczuć. Uciekamy z realnego świata, kto obroni go dla naszych dzieci?.

 21 kwietnia w Teatrze Powszechnym premiera przedstawienia Siódmy Anioł. Sztuka, w oparciu o utwory Zbigniewa Herberta, stawia pytania o kondycję człowieka w świecie, o sens człowieczeństwa, o jego wzloty, upadki i ograniczenia.  Czym jest wiara, czy Bóg istnieje i co to dla nas znaczy? W spektaklu znajdą się wiersze najbardziej znane, jak „Homilia”, „Siódmy anioł” czy „Brewiarz” oraz te nieco mniej popularne. Spektakl będzie połączeniem słowa i muzyki, dialogów i monologów – tworzących klimat zdegradowanej rzeczywistości, pozbawionej wartości, którymi można by się kierować.

Planowana premiera spektaklu Tramwaj zwany pożądaniem w Teatrze Wielkim została przeniesiona na maj.

Do 15 kwietnia organizowany będzie projekt Dotknij Teatru, podczas którego wiele inicjatyw teatralnych organizowanych będzie po raz pierwszy (więcej informacji tutaj), od 16 do 20 kwietnia XVIII Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla w BOK Na Żubardzkiej (więcej informacji tutaj), a od 20 do 22 kwietnia 36. Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych Centrum w Centrum Kultury Młodych (więcej informacji tutaj).

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych 8 kwietnia Klatka dla ptaków i 23 kwietnia Alibi od zaraz w Teatrze Muzycznym, 15 kwietnia Selfie.com.pl w Teatrze Jaracza, 19 kwietnia Ocalona i 20 kwietnia Szalone nożyczki w Teatrze DOM, 22 i 22 kwietnia Psunio w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

KWIETNIOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY

6 kwietnia Otchłań (w Teatrze Jaracza)
21 kwietnia Siódmy Anioł (w Teatrze Powszechnym)


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
latowteatrzelodz
Co w trawie piszczy – finał Lato w Teatrze
20150120_0237
szwalnia.DOK – weekend trzeci
retro2017
Festiwal Perspektywy 2017 – drugi cykl

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*