nabisSiedemnaście, Rigoletto oraz Wesołe Kumoszki z WIndsoru. Plus Festiwal Teatralny Karuzela, Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych dla dzieci i młodzieży, Dotknij Teatru na bis, urodziny Teatru Małego i XIII Międzynarodowe Biennale Spotkania Teatralne „Terapia i Teatr”. Tak wygląda nadchodzący miesiąc w łódzkich teatrach.

7 czerwca premiera w Powszechnym. Siedemnaście to sztuka uznanego australijskiego pisarza Matthew Whitteta o nastolatkach w ostatnim dniu szkoły, tuż przed wejściem w dorosłość i rozpoczęciem nowego etapu swojego życia. W przeddzień chwili, gdy każdy z przyjaciół z sąsiedztwa, uczących się w jednej klasie pójdzie swoją drogą. Wspólny wieczór na placu zabaw, gdzie zawsze celebrowali koniec roku szkolnego, stanie się okazją do wspomnień, opowiedzenia o swoich planach na przyszłość, ale również zdradzenia najskrytszych tajemnic, niepewności i lęków. Sztuka Whitteta to opowieść o sile przyjaźni, odkrywaniu swojej tożsamości i seksualności, dojrzewaniu i potrzebie akceptacji. Ale to także opowieść o tym, że mimo iż otoczenie, w którym dorastamy determinuje nasz los, od nas zależy, jak pokierujemy swoim życiem i czy zmienimy jego bieg.

9 czerwca pierwsza w tym miesiącu premiera Teatru Wielkiego – Rigoletto. Nie brakuje w operze przebojów, jak choćby słynna aria Księcia La donna è mobile i popisowa Gildy – Caro nome, ale to postaci rodem z dramatu Hugo Król się bawi – bardzo ludzkie i bardzo życiowe, obarczone problemami i pokrętnymi emocjami – zawładnęły publicznością. Na naszą scenę Rigoletto powraca po czternastu latach. Jego poprzednie realizacje, a było ich w Łodzi pięć, zawsze cieszyły się powodzeniem u publiczności także dlatego, że opera ta miała szczęście do znakomitych wykonawców. Nie inaczej będzie i tym razem.

27 czerwca druga premiera Wielkiego – Wesołe Kumoszki z Windsoru. pośród licznych operowych kompozycji Otto Nicolaia są jedynym dziełem, które aż do dzisiaj nie tylko nie uległo zapomnieniu, ale stało się jedną z najpopularniejszych oper w niemieckiej literaturze muzycznej, wystawianą chętnie i z wielkim powodzeniem. Opera Nicolaia bowiem to arcydzieło lekkości, humoru i zarazem romantycznego uroku.

1 i 15 czerwca Teatrze Powszechny zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych dla dzieci i młodzieży (więcej informacji tutaj). Od 1 do 10 czerwca trwa Dotknij Teatru na bis (więcej informacji tutaj). Do 2 czerwca trwa Teatralna Karuzela – festiwal Teatru Pinokio (więcej informacji tutaj). 9 czerwca swoje urodziny obchodzi Teatr Mały w Manufakturze. W czerwcu Poleski Ośrodek Sztuki również zaprasza na XIII Międzynarodowe Biennale Spotkania Teatralne „Terapia i Teatr”.

Nie zabraknie przedstawień przyjezdnych – 7 czerwca Kłamstwo w Teatrze Jaracza, 10 czerwca Złota Rybka w Teatrze Muzycznym, 14 i 15 czerwca  Koty domowe – legendy miejskie oraz 15 czerwca Zet w Teatrze DOM.

 

CZERWCOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY

7 czerwca Siedemnaście (w Teatrze Powszechnym)
9 czerwca Rigoletto (w Teatrze Wielkim)
27 czerwca Wesołe kumoszki z Windsoru (w Teatrze Wielkim)
WYDARZENIA
26 maja – 2 czerwca Festiwal Teatralny Karuzela 2018
1, 15 czerwca Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych dla dzieci i młodzieży
1-10 czerwca Dotknij Teatru na bis
9 czerwca Urodziny Teatru Małego
XIII Międzynarodowe Biennale Spotkania Teatralne „Terapia i Teatr”.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakatkonfrontacje_teatralne_2017-min
35. Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych Centrum 2017
human_prod_net
Human Production w Teatrze Nowym
annabolena
Anna Bolena w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*