Plakat_Biennale_webBang Bang, Impreza, Święto Wiosny / Krzesany, Podróż za garść piosenek. Do tego Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela 2016, Łódź Czterech KulturMiędzynarodowe Biennale XII Spotkania Teatralne „Terapia i Teatr” i Łódź Miastem Kobiet. Sezon teatralny kończymy w Łodzi z wielkim hukiem.

4 czerwca w Teatrze im. Stefana Jaracza zobaczymy premierę Bang Bang inspirowany filmem Thelma & Louise Ridleya Scotta. To musicalowa opowieść o kobietach, które jako małe dziewczynki dowiedziały się, że muszą być grzeczne i posłuszne. Już dorosłe – nie są w stanie odnaleźć swojego miejsca w świecie, bo może nie ma dla nich żadnego miejsca? Decydują się wyruszyć w podróż, jednak z każdym krokiem (każdym kilometrem) zapadają się coraz bardziej w beznadziejną rzeczywistość.

11 czerwca premiera Imprezy w Teatrze Powszechnym. John Retallack porusza w swych spektaklach tematy ważne dla młodych ludzi, o których nie zawsze potrafią oni rozmawiać, czerpiąc odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości z niepewnych źródeł. W Imprezie porusza temat seksu. Czy to rzeczywiście temat tabu? Czy możliwe jest rozmawianie o nim bez skrępowania, by nie popaść w wulgarność lub hipokryzję? Czy dziś łatwiej nam o tym rozmawiać niż pokoleniu naszych dziadków lub pradziadków? I wreszcie: czy rzeczywiście dzisiejsza młodzież podchodzi do seksu bardziej otwarcie i beztrosko, traktując go jedynie w kategoriach zabawy?

18 czerwca Święto Wiosny / Krzesany – premiera baletowa w Teatrze Wielkim. Dwuczęściowy wieczór z muzyką baletową dwóch znakomitych kompozytorów, którzy zainspirowani: wierzeniami i obrzędami pogańskiej Rusi – Święto wiosny i niepowtarzalnością polskiego folkloru góralskiego – Krzesany, stworzyli dwa jakże różne stylistycznie i klimatycznie dzieła muzyczne. Oba wybitne i niepowtarzalne, wymagające niezwykłej precyzji wykonawczej, wyobraźni muzycznej i choreograficznej. 

24 czerwca obchodzimy 7. urodziny Teatru Małego w Manufakturze. Z tej okazji premiery Podróż za garść piosenek.

Do tego od 31 maja do 7 czerwca Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela 2016, od 1 do 5 czerwca Łódź Czterech Kultur, od 6 do 8 czerwca Międzynarodowe Biennale XII Spotkania Teatralne „Terapia i Teatr” , a od 10 do 26 czerwca Łódź Miastem Kobiet, gdzie też nie zabraknie akcentów teatralnych.

Nie zabraknie teatrów przyjezdnych – 4 czerwca Lunch o północy w Teatrze Rozrywki Lutnia, 4 czerwca Mayday 2 w Klubie Wytwórnia. Polecamy pokaz 5 czerwca Morderczej Bombonierki w Teatrze V6. Plus 19 czerwca VI Gala Baletowa w Teatrze Muzycznym, 21 czerwca 50. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących w Teatrze Powszechnym.

REPERTUAR DOSTĘPNY JEST TUTAJ

WYDARZENIA – CZERWIEC 2016

do 7 czerwca Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela
1-5 czerwca Łódź Czterech Kultur
4 czerwca Bang Bang (w Teatrz im. Jaracza)
6-8 czerwca Międzynarodowe Biennale XII Spotkania Teatralne Terapia i Teatr
10-26 czerwca Łódź Miastem Kobiet
11 czerwca Impreza (w Teatrze Powszechnym)
18 czerwca Święto wiosny / Krzesany (w Teatrze Wielkim)
24 czerwca Podróż za garść piosenek (w Teatrze Małym)
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
vii_gala_baletowa_w_teatrze_muzycznym_20120322_1929075348
Pokazy konkursowe uczniów szkół baletowych
barbelo
Premiery teatralne – styczeń 2011
Idioci w Teatrze Jaracza

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*