Jak zawsze w czwartek o 18:00 Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na premierę odcinka internetowego serialu „Pomoc domowa radzi”. Oglądać można go bezpłatnie na teatralnym kanale YouTube.

Pierwszy odcinek został wyemitowany w marcu. Serial powstał jako odpowiedź na teatralną kwarantannę i brak możliwości prezentacji spektakli. „Stworzyliśmy go, żeby nie zawieszać naszej działalności i udowodnić, że komediowe podejście jest w sytuacji epidemii bardzo potrzebne i oczyszczające. Jest to również wsparcie dla aktorów kontraktowych, którzy stracili wszystkie dochody z powodu odwołanych spektakli” – podkreśla dyrektor Teatru Powszechnego Ewa Pilawska. „Realizacja i emisja kolejnych odcinków jest możliwa dzięki środkom pozyskanym od sponsora” – dodaje.

Główną bohaterką internetowego serialu jest Nadia, postać znana widzom z teatralnego cyklu, na który składają się cztery spektakle od wielu lat prezentowane na Dużej Scenie w Teatrze Powszechnym w Łodzi: „Boeing, Boeing”, „Pomoc domowa”, „Żona potrzebna od zaraz” oraz „Manewry weselne”. Główny bohater to inteligentny i wykształcony mężczyzna, który w wyniku okoliczności i sytuacji musiał znaleźć nowy pomysł na życie. Podobnie jak w kultowym polskim filmie „Poszukiwany, poszukiwana”, w którym Wojciech Pokora stworzył niezapomnianą kreację historyka sztuki zmuszonego do pracy w charakterze gosposi. Motyw mężczyzny grającego kobietę ma bardzo długie tradycje w kinie i teatrze, z których czerpie postać Nadii. Pierwowzorami kreacji są również role Dustina Hoffmana z „Tootsie czy Robina Williamsa z „Pani Doubtfire”.

W kolejnych odcinkach pomocy domowej Nadii (Arkadiusz Wójcik) towarzyszą aktorzy kontraktowi Teatru – Marta Jarczewska, Małgorzata Goździk, Paulina Nadel, Diana Krupa, Filip Jacak, Jakub Kryształ. Do tej pory serial obejrzało ponad 23 000 osób.

Premiera na YouTubie Teatru Powszechnego w Łodzi. Wszystkie odcinki można obejrzeć tutaj

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
standupp
The Best Of Stand-Up Łódź
plakat_-_Stanislaw_Fijalkowski
Premiery teatralne – kwiecień 2016
Jeszcze_nie_pora_nam_spac
Jeszcze nie pora nam spać w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*