plakat_pomoc_domowaW sobotę, 16 stycznia o godz. 19 w Teatrze Powszechnym rozpocznie się kolejna premiera sztuki Marca Camolettiego. Tym razem będzie to Pomoc domowa.

– Nowy rok otworzymy dużą dawką optymizmu. Komedię Marca Camolettiego przetłumaczył specjalnie dla nas znany z doskonałych przekładów Bartosz Wierzbięta. Coraz częściej pracuje on dla teatru, tłumacząc komedie francuskie i angielskie, których akcję w błyskotliwy sposób przenosi na polski grunt – mówi dyrektor Ewa Pilawska. Wierzbięta znany jest między innymi z przekładów „Shreka”, „Madagaskaru” czy „Sezonu na misia”. W Powszechnym można oglądać spektakl „Boeing, Boeing” w jego tłumaczeniu.

„Pomoc domowa“ to komedia opowiadająca o gosposi, która zostaje przypadkowo wplątana w romansową intrygę swoich gospodarzy. Próbując uratować swoją posadę i ich związek, wplątuje się w komiczne zdarzenia. Zaskakujące zwroty akcji oraz dowcip sytuacyjny posłużą próbie pokazania współczesnych portretów kobiet i mężczyzn oraz ich głęboko skrywanych potrzeb oraz fantazji. Na potrzeby obecnej inscenizacji akcja sztuki rozgrywa się w Łodzi. Lokalne smaczki odnajdziemy nie tylko w przywoływanych miejscach, ale także w scenografii oraz kostiumach odwołujących się do artystycznej i modowej tożsamości tego miasta. Po raz pierwszy w komedii pojawią się tak silne akcenty związane ze sztuką, która od lat jest wizytówką Łodzi – mówi Jakub Przebindowski, reżyser spektaklu.

– „Pomoc domowa” to klasyczna komedia. W tym sezonie zaprezentujemy także inne sztuki tego gatunku. Czwartą już komedię pisze dla naszego teatru Juliusz Machulski. Nie zabraknie też sztuk obcojęzycznych – zapowiada dyrektor Ewa Pilawska.

W „Pomocy domowej” zobaczymy Martę Jarczewską, Jakuba Firewicza, Arkadiusza Wójcika, Artura Zawadzkiego i debiutującą na zawodowej scenie, tegoroczną absolwentkę łódzkiej Szkoły Filmowej – Karolinę Krawczyńską.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bachantki22
Bachantki w Art_Inkubatorze
andru2
Artur Andrus w Teatrze Muzycznym
lsb
XXII Łódzkie Spotkania Baletowe 2013 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*