polowanie27 lutego w Teatrze Muzycznym swoją łódzką premierę będzie miała najnowsza produkcja Fundacji Garnizon Sztuki Grażyny Wolszczak- spektakl  “POLOWANIE NA ŁOSIA” .

Tak jak poprzedni spektakl, realizuje misję Fundacji podejmując ważne społecznie tematy. Spektakl „POZYTYWNI” poruszał temat szeroko pojętej tolerancji. Tym razem akcent położony zostanie na uniwersalną potrzebę wolności, konflikt pokoleń, kryzys towarzyszący wchodzeniu w dorosłość i zagubieniu człowieka we współczesnym świecie. Spektakl „POLOWANIE NA ŁOSIA” koncentruje się na sytuacji młodego człowieka, który musi poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością, a nierzadko ciągnąć też za sobą bagaż doświadczeń swoich rodziców.

Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi….

„POLOWANIE NA ŁOSIA” Michała Walczaka, jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia i twórcy kultowego już dziś „Pożaru w burdelu”, to czarna komedia; humor przeplata się z grozą, groteska z realizmem. Walczak znakomicie żongluje konwencjami, łączy różne style i gatunki. To opowieść o lękach, frustracjach i zagubieniu młodego człowieka – podana w ironiczny, metaforyczny sposób. Spektakl w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza jest zabawny, a przy tym mocno ironiczny. To obraz naszej niedojrzałości, niezdecydowania i problemów z uczuciami.

„POLOWANIE NA ŁOSIA” to współczesna komedia – nie dość, że czarna to jeszcze romantyczna. Niejednoznaczna, niebanalna, słodko – gorzka, znakomita!

OBSADA:
KONRAD – Antoni PAWLICKI
ELIZA – Agnieszka WIĘDŁOCHA
ROMUALD – Piotr CYRWUS
MYSZKA – Grażyna WOLSZCZAK
JAROSŁAW PAST – Leszek LICHOTA

AUTOR:
Michał WALCZAK
REŻYSERIA:
Grzegorz CHRAPKIEWICZ

Bilety w cenie: 60 zł , 80 zł, 90 zł i 120 zł
Miejsca sprzedaży: Teatr Muzyczny, adria-art.pl. Rezerwacja telefoniczna: 605 555 676

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Teatr na wakacje – sierpień 2019
plakat_MFSL_2011
VII Międzynarodowy Festiwal Solistów Lalkarzy w Łodzi
letniascena2015
Lato w Teatrze – informator

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*