Spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego, NIE JEDZ TEGO! TO JEST NA ŚWIĘTA! w reż. Mariusza Grzegorzka, w programie 12. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego BOSKA KOMEDIA w Krakowie.
Motywem przewodnim tegorocznej 12. edycji Boskiej Komedii jest pytanie o pozycję i rolę artystów w dzisiejszym świecie.

“Głos artystów, chociaż donośny, zdaje się nie docierać tam, gdzie powinien. Dlaczego tak wielu ludzi daje się oślepiać przez fake newsy, urastające do rangi prawd, na których buduje się nowe porządki? Dlaczego tak wielu milczy wobec języka nienawiści, wykluczenia i pogardy? Co się stało, że ambitny projekt nowoczesnego człowieka uległ deformacji? Myślę, że zaproszone na festiwal spektakle przybliżą odpowiedzi na te pytania, tym samym potwierdzając, że w świecie dużych przewartościowań rola artysty jest szczególna. Daje on świadectwo czasom, w których żyje, daje nadzieję i nieustępliwie przypomina o ludzkich możliwościach, które tylko na krótki czas zapadły się pod naporem demagogii i etykiet” – mówi Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Szczegóły: boskakomedia.pl

Tak o spektaklu mówił po premierze reżyser, Mariusz Grzegorzek:
– Wykonaliśmy ponadnormatywną pracę, aktorzy poszli na całość, spektakl nie stosuje żadnej taryfy ulgowej.
– Mówienie w sposób szczery, otwarty, przełamujący bariery, stawiający nas samych w poczuciu pewnego dyskomfortu, to jest ROZMOWA jaką warto odbyć. Przyjdźcie porozmawiać z nami w ten sposób! Opuśćcie strefę bezpieczeństwa i dotknijcie strefy niebezpieczeństwa. I poczujcie coś bardzo mocno! Choćby na chwilę! Nawet jeśli mama, tata, babcia, nauczycielka i ksiądz ostrzegają niestrudzenie: NIE JEDZ TEGO! TO JEST NA ŚWIĘTA!

Reżyseria, dramaturgia, oprawa wizualna: Mariusz Grzegorzek
Występują: Sylwia Gajdemska, Irmina Liškauskaitė, Miron Dominiuk, Janek Napieralski, Wiktor Piechowski, Dorota Ptaszek, Aleksander Rudziński, Julia Szczepańska, Dominika Walo, Michał Włodarczyk
Kostiumy: Tomasz Armada
Opieka muzyczna: Leszek Kołodziejski
Opieka wokalna: Izabela Połońska
Opieka choreograficzna: Daria Szymańska
Realizacja dźwięku: Wadim Radziszewski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
piasecka
Katarzyna Piasecka w Scenografii
letnia_2014_logo
16. edycja Letniej Sceny – konkurs dla teatrów
trasa67
Stand-up! Trasa 6×7 testowanie materiału

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*