25_godz-2015_najowiszaZapraszamy serdecznie na pokaz przedpremierowy spektaklu “Na Jowisza!” na motywach Teatrzyku Zielonej Gęsi  K.I.Gałczyńskiego w wykonaniu Grupy Teatralnej 25.godziny. Pokaz odbędzie się w BOK Na Żubardzkiej 12 czerwca o godz. 18. Wstęp wynosi 5 zł.

Wykorzystujemy różne konwencje: teatr groteski, kabaret, techniki dramowe, improwizacje, teatr człowieka i wyobraźni, otwieranie literatury.   Naszą ideą główną była  dobra zabawa grupy w procesie tworzenia i dobra zabawa widza.

Ramy interpretacji Gałczyńskiego dokonanej przez grupę tworzą rozmowy telefoniczne Gżegżółki z Kociubińską i ich przyjaźń, pojawiają się skrawki rzeczywistości różnych postaci,  znaki  skojarzone – elementy świata scenicznego, różne rodzaje miłości,  miłość z humorem, okiem do widowni, mijanie się w miłości (intelekt kontra serce), nieczyste intencje, tragedie i dramaty związane z różnymi okolicznościami wytworzonymi przez Gałczyńskiego niepozbawione drugiego dna często z uśmiechem i woltą.  Montujemy te skrawki bawiąc się nimi, tworząc z tej zabawy jedną z głównych myśli spektaklu.

Na motywach postaci Gżegżółki i Kociubińskiej powstały monologi improwizowane, słowniczek słów używanych przez Gałczyńskiego, grupa tworzyła improwizowane sceny w oparciu o teksty Zielonej Gęsi, bawimy się  czasem i rzeczywistością teatralną, wszystko jest z przymrużeniem oka, humorem, i czas poprzesuwany jest ze sceny do sceny, pomieszane czas jednej postaci z czasem innej postaci, nagłe retrospekcje, albo rekwizyty o których mówi się w poprzedniej  scenie pojawiają się w kolejnej, metaforyczne znaki pojawiają się w obrazie filmowym i dźwięku, wszystkie  rozsypane elementy w świecie chaosu składają się  w całość. To fragmenty uczuć, elementy świata postaci, dźwięk, obraz, myśl, spojrzenie, marzenie składające się w opowieść o śmieszności naszej i świata.

Grają:Sylwia Barylska, Lidia Szeremetyńska, Malwina Lirka, Łukasz Danilczuk.
 
Trwa ok 40-50 min

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zorro
Premiery teatralne – listopad 2012
trasa67
Stand-up! Trasa 6×7 testowanie materiału
049e1e7f1dbaed28aa307d562ffbe8fbe165d731_oryginal
“Mord” w Teatrze Nowym – zapowiedź

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*