SMIERC_plakat_a4W sobotę, 16 kwietnia o godz. 19 w Teatrze im. Stefana Jaracza rozpocznie się premiera sztuki Śmierć siedzi na gruszy i się nie ruszy inspirowana dramatem Witolda Wandurskiego czyli jak budować wspólnotę i ją pielęgnować.

ŚMIERĆ NA GRUSZY dramat Witolda Wandurskiego stanowi przykład nowatorskiego tekstu w formie ludowej i religijnej przypowieści napisanego dla awangardowej formacji teatralnej jaką był teatr robotniczy czyli projekt sceniczny Wandurskiego skierowany do konkretnego widza. Jednak ŚMIERĆ NA GRUSZY może stać się tekstem wychodzącym daleko poza perspektywy z jakich został pomyślany i uwarunkowania w jakich został napisany.

Może tak się stać. I chcemy, żeby tak się stało!
 
Interesując się dramatem Wandurskiego zależy nam bardzo na wyakcentowaniu z niego najważniejszych tematów, którę mogę być fundamentalne z naszej dzisiejszej optyki.  Rozumiejąc polityczność jako każdy gest wobec rzeczywistości zostawiamy ŚMIERĆ NA GRUSZY jako dramat polityczny. Podejmując jako główny temat temat śmierci, strachu przed nią i chęć nieustannego oddalenia jej od siebie czynimy ze ŚMIERCI NA GRUSZY dramat egzystencjalny.

Zależy nam bardzo na stworzeniu rodzaju wspólnoty, w którym łatwiej będzie nam wszystkim mówić o naszych lękach i z tych lęków się wyzwalać.  W tej drodze, na bazie tekstu, naszych rozmów i doświadczeń powstał nowy tekst inspirowany dramatem Witolda Wandurskiego i dedykowany śmierci, która siedzi na gruszy.
Zachęcamy do przejścia z nami tej drogi.

Kolejne spektakle: 17.04 // 19:00    19.04 // 19:00    20.04 // 19:00   

reżyseria / scenografia / wizualizacje Kuba Falkowski
kostiumy / opracowanie muzyczne wspólnota

wspólnotę tworzą:
Ewa Audykowska-Wiśniewska
Monika Badowska
Agnieszka Kowalska
Bogusława Pawelec
Kamila Sammler
Grażyna Walasek
Piotr Krukowski
oraz
Kuba Falkowski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
OT_plakat_projekt_Przemyslaw_Hajek_800px
Ostatni tramwaj w Teatrze Nowym
Wielka_ksiezna_Gerolsteinfot.Michal_Matuszak_1
Wielka Księżna Gerolstein w Teatrze Muzycznym
bezsensu
Bez sensu w Teatrze Zamiast

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*