marionetka2Teatr Lalek Arlekin w Łodzi jest jedynym teatrem w Polsce posiadającym specjalną konstrukcję sceny marionetkowej, umożliwiającą granie marinetkami na 2,5 metrowej długości niciach. Efekt jest magiczny i pozwala na całkowite przeniesienie się w świat iluzji.

Zrealizowano tu kilka spektakli w tej ciekawej i unikalnej technice: “Piękna i bestia”, “Alicja w Krainie czarów”, “Jezioro łabędzie”, “Mała Syrenka”, “Czarodziejski flet”, “Piotruś Pan”, “Cynowy Żołnierzyk”.

Teatr Lalek Arlekin zaprasza do wzięcia udziału w Międzynarodowych Warsztatach Marionetki Niciowej. Warsztaty organizowane są dla profesjonalistów i pasjonatów teatru marionetki niciowej i obejmują zajęcia z konstrukcji i aminacji lalki.
marionetka4 marionetka8

Zajęcia prowadzone będą przez wybitnych specjalistów w tej dziedzinie:
* David A. Syrotiak (USA) – wybitny twórca i artysta marionetki, prowadził III Ogólnopolskie Warsztaty Teatralne z zakresu Marionetki Niciowej w czerwcu 1996r.; Mistrz Międzynarodowego Festiwalu Solistów Lalkarzy w 2001r.
* David Syrotiak jr.(USA) – dyrektor artystyczny, aktor i reżyser National Marionette Theatre – najstarszego, działającego od 1967r. teatru marionetek w USA i od ponad czterdziestu lat zajmującego czołową pozycję wśród amerykańskich teatrów lalkowych.
* Andrzej Tadeusiak – mgr sztuki, absolwent ASP w Łodzi, konstruktor lalek z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień pracujący w teatrze lalek jako m.in. twórca marionetek niciowych.

Warsztaty odbędą się 4-8 października 2010r., w godzinach 16-20. Koszt warsztatów (20 godz.) to 850,- zł.

Teatr na życzenie uczestników pomaga zarezerwować hotel we wskazanym przedziale cenowym. Ilość miejsc ograniczona, zapisy przyjmowane są do 24 września 2010r. w sekretariacie teatru tel./fax 42 6330894.
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wszyscy_byli
Wszyscy byli odwróceni w Teatrze Nowym
Nie_jest_mi_smutno
Teatr Szwalnia na czarno, ale nie na smutno!
17czerwca_060
Homme@Home. Człowiek wobec żywiołów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*