W piątek, 11 października o godz. 19:15 w AOIA zobaczymy spektakl teatru tańca – Matryca (Prześwit). Bilety: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł kasa AOIA lub www.aoia.pl

To laureat pierwszego Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”. Finalista prezentacji Polskiej Platformy Tańca 2019.

Szary beton, ciąg niewielkich okien, typowe M2, którego rozmieszczenie jest identyczne, jak wszystkich w tym pionie. Plan mieszkania określa rytm ruchu codzienności, wyznacza jego trajektorie i ogranicza go w swojej przestrzeni. Podobnie konstrukcja ciała determinuje określone sposoby wyrażania emocji. Spektakl w swojej formie ma stanowić rzeźbę codzienności, w której wymiennie dochodzi do zbliżania i oddalania się w relacji z drugim człowiekiem. Dwa ciała w ograniczonej przestrzeni dzielą ją i wiążą, są wobec siebie, obok siebie, ze sobą. Dzięki repetycji, transowości oraz architektonice ruchu tworzą rzeźbę, która zaczyna rezonować na takie pojęcia jak: bliskość, brak, miłość, tęsknota.

Reżyseria: Paweł Grala
Wykonanie: Joanna Jaworska, Michał Ratajski
Muzyka: Maciej Maciaszek
Scenografia: Agnieszka Zwartko
Produkcja: spektakl zrealizowano w ramach projektu Dotknij Teatru 2017
Premiera: 30 marca 2017 roku (AOIA)
Czas trwania: 50 minut

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
experym
Eksperymenteatralium 2013 – informacje
offpolnocna
Premiery teatralne – luty 2017
Łódzkie Teatry – czerwiec 2020

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*