licence9 i 16 stycznia w południe tancerze i muzycy Teatru Wielkiego w Łodzi zaprezentują w Manufakturze niezwykłe widowisko, będące nie tylko popisem umiejętności artystów, ale również świetną zabawą. Projekt License To Disturb/Noc w Wenecji to forma interaktywnego warsztatu. Pomysł jest bardzo prosty, a oryginalność przedsięwzięcia polega głównie na improwizacji, refleksie i precyzji wykonywania gestów.

12 tancerzy oraz zespół muzyków Teatru Wielkiego w Łodzi przygotowali blisko 40 taneczno‑muzyczny sytuacji, które będą punktem wyjścia do tworzącego się a vista układu. Zabawa będzie polegać na wywołaniu przez publiczność określonego numeru od 1 do 37. Pod każdą z liczb będzie zaszyfrowane inne ustawienie ciała. Po usłyszeniu konkretnej liczby tancerze powinni przyjąć odpowiednią pozę, zastygnąć w bezruchu, by po chwili rozpocząć wariację na temat wywołanej pozy i kontynuować taniec dopóty, dopóki następna osoba nie wprowadzi zmiany liczby. Analogiczna zasada działania będzie obowiązywać muzyków. Tempo widowiska będzie bardzo zróżnicowane, a dynamika projektu będzie silnie uzależniona od stopnia zaangażowania publiczności. Wszyscy, którzy będą przebywać lub przemieszczać się przez obszar wydarzenia są zaproszeni do udziału w tworzeniu unikalnej choreografii z unikalnym akompaniamentem. Widowisko będzie tym bardziej atrakcyjne, im więcej obserwatorów zechce włączyć się do wspólnej zabawy.

Zatem spotkajmy się 9 i 16 stycznia 2016 r., o godz. 12.00 w rotundzie galerii handlowej Manufaktury. Interaktywny warsztat potrwa około trzech godzin. Autorem projektu License To Disturb/Noc w Wenecji jest Arthur Stashak, tancerz zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Łodzi.

Niezwykłe przedsięwzięcie nie tylko wprowadzi nas w karnawałowy nastrój, ale będzie też próbką tego, co będzie można zobaczyć podczas spektaklu „Noc w Wenecji” Johanna Straussa II. Premiera operetki 29 i 30 stycznia w Teatrze Wielkim w Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
chansonparis
Chanson Paris u Milscha
27-Carmen-TBP_Fot.M.Zakrzewski
37. Łódzkie Spotkania Teatralne 2014 – inauguracja
aquarius
10 urodziny Teatru V6 – Aquarius

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*