lepontW środę, 12 marca o godz. 18:30 w Teatrze Małym rozpocznie się pokaz francuskiego spektaklu Le Pont (Most). Przedstawienie prezentowane będzie z polskimi napisami. Bilety kosztują: 25/25 zł.

Tragi – komedia o spotkaniu dwóch mężczyzn na moście. Obaj chcą skoczyć. Skończyć z życiem. Poza wspólnym celem różni ich wszystko. Jeden jest bogaty, drugi biedny. Jeden szefem wielkiej firmy, drugi związkowcem walczącym o prawa pracowników. Sztuka pełna zwrotów akcji, humoru i życiowej prawdy.

Autor, Laurent Van Wetter urodził się w 1963 roku. Żyje i pracuje w Brukseli. Jest aktorem i dramaturgiem. Przez dwadzieścia lat aktorskiej kariery zagrał w ponad czterdziestu spektaklach oraz wielu filmach.

Większość jego sztuk wydana została przez dom wydawniczy Lansman Editeur. Są one grane w Belgi i zagranicą oraz przetłumaczone zostały na wiele języków. Od 2006 roku uczestniczy w wielu projektach artystycznych : dramaturgia dla spektakli teatrów tańca, projekty fotograficzne… W 2010 zakłada stowarzyszenie HUMAN R, którego celem jest upowszechniania wartości jakie niosą prawa człowieka poprzez projekty artystyczne. W 2013 jego sztuka “Wychowajmy ich!” przetłumaczona została na język polski i wydana przez poznański dom wydawniczy DramEdition. Sztuka miała swoją premierę dnia 18 stycznia 2013 roku w Teatrze Druga Strefa w reżyserii Sylwestra Biragi. Większość jego sztuk została przetłumaczona na język polski i wydana przez DramEdition. Autor współpracuje od wielu lat z Drameducation, organizacją zajmującą się promocją współczesnego teatru francuskojęzycznego w Polsce.

W spektaklu występują: Gilles Poncelet, Raphaël Budke. Autor: Laurent Van Wetter, reżyseria: Nicolas Janssens.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
scenariusz
Scenariusz dla trzech aktorek w Teatrze Małym
zemsta
Zemsta w Klubie Wytwórnia
Premiery teatralne – luty 2012

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*