LATAWIEC I TRĄBKA to ciekawe spektakle, koncerty i działania artystyczne skierowane do dzieci. Zarówno najmłodszych, jak i trochę starszych a także do całych rodzin. Chcemy Was zachwycić, wzruszyć, zainspirować. Bo Sztuka jest dla Dzieci!

W lipcu w ramach projektu odbędą się:

ZWIERZOGRÓD – projekt Izy Rutkowskiej zrealizowany we współpracy z dziećmi.
DATA: OTWARCIE INSTALACJI: piątek 03.07.2020, godz. 16:15
MIEJSCE: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź
WSTĘP WOLNY

Dziedziniec Fabryki Sztuki w Łodzi kryje w sobie niesamowite zakamarki. Jakby przyjrzeć się mu z innej perspektywy można na elementach budynków wypatrzeć niezauważalne wcześniej zwierzęta. Podczas warsztatów z dziećmi artystka bawiła się fotografiami elewacji budynku, w które dzieci wkomponowywały kształty zwierząt. Po warsztatach wybrała wspólne punkty w ilustracjach dzieci i stworzyła instalacje na podstawie wybranych rysunków. W piątek 3.07 cała grupa spotka się na dziedzińcu, który już wtedy będzie na wakacyjne tygodnie przemieniony w zwierzyniec pełen nietypowych okazów.

Zapraszamy serdecznie na huczne otwarcie instalacji. Pamiętajcie o maseczkach!

IZA RUTKOWSKA- projektantka, edukatorka i animatorka kultury, która wykorzystuje narzędzia artystyczne do integracji ludzi i wprowadzania zmian społecznych. Uważa, że wyrywanie ludzi z obiegu codzienności, przełamywanie stereotypów i trwała praca z jedną społecznością przynosi realne zmiany społeczne.

ZESPÓŁ DEFICYTU NATURY- koncert familijny
DATA: niedziela 26.07.2020 r., godz. 16:00
MIEJSCE: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź
WSTĘP WOLNY, OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE REZERWACJE
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. REZERWACJA MIEJSC: a.shaya@fabrykasztuki.org

Nietypowa lekcja przyrody, żywe instrumenty, tuzin osobników rodzaju ludzkiego w różnym wieku. Wszyscy zjednoczeni w walce z plagą naszych czasów, brakiem kontaktu z przyrodą. Wyposażeni w puzon, ukulele, perkusję, kontrabas, gitarę, flet poprzeczny i z
szeroko rozdartymi gardłami przenoszą publiczność wprost na polanę, na drzewo albo na grzyby… jak kto woli. Wszystko zgodnie z rytmem natury, cyklem pór roku i z widokiem za las.

Obsada:
Sylwia Lasok (wokal, ukulele, harfa automatyczna),
Lidia Szpulka (wokal, flet poprzeczny, klarnet),
Marcin Kabat Kowalczuk (wokal, puzon, skrzypce),
Marcin Kisiel (gitara akustyczna, gitara elektryczna),
Jacek Steinbrich (kontrabas),
Maciej Drzymała (perkusja, gitara)
Projekcje video: Maria Porzyc
Reżyseria: Liza Szczęśliwa
Produkcja: Dominika Krzyżanowska

Zadanie „LATAWIEC I TRĄBKA. Przegląd Sztuki dla Dzieci” zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
aoia
Próby w AOIA – zapowiedź
kamui10-1
Teatr Japoński Kamui w Łodzi
dryl
Premiery teatralne – czerwiec 2017

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*