konfrontacjeOd 10 do 13 kwietnia w Centrum Kultury Młodych organizowane będą XXXIII Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych Centrum 2014.

To wizytówką CKM (Lokatorska 13). Podczas Konfrontacji teatry młodzieżowe mają możliwość zaprezentowania oraz profesjonalnej weryfikacji swoich osiągnięć  i zamierzeń artystycznych.  Co roku, przed Konfrontacjami, organizowane są Warsztaty Teatralne  przygotowujące uczestników do udziału w Przeglądzie.  Dobrą tradycją Przeglądu jest zapraszanie do grona jurorskiego wybitnych osobowości polskiej sceny i ekranu – aktorów, reżyserów, którzy podczas pospektaklowych omówień udzielają rad młodym adeptom sztuki teatralnej.

Wielu znanych aktorów  m.in. Wiesław Komasa, Artus Barciś,  Stanisława Celińska, Iga Cembrzyńska, Bronisław Wrocławski, Jan Peszek, Krzysztof Majchrzak, Małgorzata Potocka, Gabriela Muskała, Ireneusz Czop  goszczących w CKM w charakterze gości specjalnych i jurorów dołączyli do grona przyjaciół Konfrontacji.

Celem Konfrontacji jest  rozbudzanie zainteresowania sztuką teatralną, udoskonalenie warsztatu teatralnego młodych twórców oraz umożliwienie uzdolnionej młodzieży weryfikacji swoich artystycznych pomysłów z profesjonalnymi twórcami , krytykami i aktorami – jurorami Przeglądu. Realizacja tych celów rozwija aktywność twórczą młodzieży, nauczycieli i instruktorów teatralnych  oraz przygotowuje ich do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Program XXXII Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych CENTRUM 2014

11.04.2014( piątek )

9.00 happening otwierający i uroczysta inauguracja Festiwalu
10.00 Teatr „Pigwa” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 19 w Łodzi, spektakl pt ”Po drugiej stronie”
11.00 Teatr „Trzcina” ze Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Trzcina” w Tomaszowie Mazowieckim, spektakl pt ”Poza czasem”
12.00 Teatr „Antidotum” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, spektakl pt „Po raz trzeci – sprzedane”
13.00 Grupa Teatralna”Ekstrakt” z Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach,  spektakl pt „Kopciuch”
14.00 Teatr „M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy” Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie, spektakl pt „Ptam”

20.00 Wydarzenie artystyczne Festiwalu – koncert Katarzyny Groniec pt. „Wiszące ogrody”

12.04.2014( sobota )

10.00 Teatr „Zakątek” ze Stowarzyszenia Busola Dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci w Piotrkowie Trybunalskim, spektakl pt ” Rodzaj Nijaki”
11.00 Teatr „Dziewiątka” z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu, spektakl pt ”Ptam”
12.00 Grupa „Okapi” z Centrum Kultury Młodych w Łodzi, spektakl pt „Pijawy”
13.00 Teatr „PUK – PUK” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, spektakl pt „Mąka”
14.00 Dawid Nowak  z  Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie, spektakl pt „Winniczek”
15.00 – 16.00 przerwa
16.00 Teatr „FU/TURYŚCI”  z VI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, spektakl pt ”Prince”
17.00 Teatr „Ciąg Dalszy Nastąpi” z LO w Kutnie, spektakl „Bo to zła kobieta była”

19.00- KonfronTańce – integracyjna impreza dla uczestników Festiwalu , prezentacja artystyczna w wykonaniu studentów kierunku – taniec  z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

13.04.2014( niedziela)

12.00  Happening teatralny, ogłoszenie wyników i  wręczenie  nagród

Skład Jury XXXII Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych CENTRUM 2014

– Maria Seweryn, aktorka teatralna i filmowa, dyrektor Och-Teatru w Warszawie;
– Kalina Jerzykowska, poetka i  dziennikarka;
– Jadwiga Sącińska, teatrolog;
– Marian Glinkowski, reżyser i animator kultury.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
moheroweberety
Moherowe Berety w Teatrze Lutnia
Polska Noc Kabaretowa 2018 w Atlas Arenie
Winny w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*