Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na wyjątkowy koncert pt. „Karnawał w wiedeńskim nastroju. W programie znajdą się między innymi słynne walce wiedeńskie, uwielbiane przez publiczność na całym świecie kompozycje Straussa oraz arie i ansamble z jego operetek. W koncercie reżyserowanym przez Santiago Bello wystąpią soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Marty Kosielskiej i Michała Kocimskiego.

Koncert emitowany będzie antenie Telewizji TOYA oraz w Internecie już w najbliższą sobotę, 23 stycznia 2021 o godzinie 18:00.

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że teatr ma bawić, wzruszać i dostarczać tych najpiękniejszych muzycznych wrażeń, jakie mogą zagościć w naszych sercach. Rok 2020 był trudnym okresem, gdyż nie mogliśmy się z Państwem widywać w teatralnym foyer, na widowni czy scenie. Nie spotkaliśmy się na balu sylwestrowym, a premiery mogły odbywać się wyłącznie on-line. Nadal nie możemy zaprosić Państwa do Teatru na koncert noworoczno-karnawałowy, ale ponieważ bardzo do Was – naszych wspaniałych Widzów – tęsknimy, przygotowaliśmy koncert, z którym chcemy rozpocząć z Państwem Nowy Rok i zapoczątkować dobrą passę dla wszystkich – Karnawał w wiedeńskim nastroju.

Jeśli karnawał i Wiedeń, to nie może być nikt inny tylko Johann Strauss. Utwory tego austriackiego kompozytora, zwanego królem walca, idealnie nadają się na radosny, wyjątkowy, roztańczony i bajkowy koncert. Wystarczy wspomnieć, że zobaczą i usłyszą Państwo takie kompozycje jak Nad pięknym modrym Dunajem, Czardasz Rozalindy, Kuplety Żupana i wiele, wiele innych. Wszystkie we wspaniałym wykonaniu solistów, chóru, baletu i orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi. Reżyserię i choreografię koncertu przygotował Santiago Bello we współpracy z Igorem Włodarczykiem (oprawa multimedialna) a za pulpitem dyrygenckim zobaczymy niezawodny duet: Martę Kosielską i Michała Kocimskiego.

Podczas koncertu usłyszymy znakomitych solistów Teatru Wielkiego w Łodzi: Dorotę Wójcik (sopran), Patrycję Krzeszowską (sopran), Agnieszkę Makówkę (mezzosopran), Dominika Sutowicza (tenor), Arkadiusza Anyszkę (baryton), Łukasza Motkowicza (baryton) i Roberta Ulatowskiego (bas).

Zatem karnawał czas zacząć! Życzymy dobrej zabawy on-line i w telewizji TOYA już w sobotę, 23 stycznia 2021 roku o godz. 18:00 (bezpłatny streaming na stronie www.tvtoya.pl/live). Gwarantujemy dobrą zabawę, wzruszenia i piękną muzykę!

 

Koncert został zarejestrowany 17 stycznia 2021 roku przez TV TOYA.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
enamorada
Enamorada w Teatrze Rozrywki Lutnia
wpogoniza
W pogoni za… w Teatrze Arlekin
bitwaszambali
Bitwa Szambali w Teatrze DOM

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*