W niedzielę, 23 września o godz. 19 w Teatrze Wielkim odbędzie się Inauguracja Sezonu i wieczór wspomnień – Tomasz Konina in memoriam.

Na scenie pojawi się barwna galeria operowych postaci, które dla Państwa i dla nas raz jeszcze powrócą by przypomnieć siebie, wspaniałą muzykę, niezwykle oryginalne inscenizacje Reżysera i… Jego samego. A że scena – jak i życie – nie uznaje pustki, to pojawią się na niej tego wieczoru także bohaterowie operowych dzieł muzycznych, które w całości Teatr zaprezentuje w nowym sezonie artystycznym.

W programie:

Część I
Wspomnienie Tomasza Koniny oraz spektakli w jego reżyserii: arie, ensemble i sceny zbiorowe m.in. z “Kandyda” L. Bernsteina, “Barona cygańskiego” J. Straussa, “Adrianny Lecouvreur” F. Cilei i “Makbeta” G. Verdiego.

Część II
Uroczysta Inauguracja Sezonu:
fragmenty znakomitych dzieł z nadchodzącego repertuaru takich jak: “Bal u naczelnika”, “Człowiek z manufaktury” R. Janiaka, “Samson i Dalila” C. Saint-Saensa, “Rigoletto” G. Verdiego, “Tramwaj zwany pożądaniem” A. Previna, “Zemsta nietoperza” J. Straussa oraz baletu “Don Kichot” z muzyką L. A. Minkusa.

Wystąpią m.in. Soliści TWŁ: Joanna Woś, Monika Cichocka, Dorota Wójcik, Patrycja Krzeszowska, Agnieszka Makówka, Bernadetta Grabias, Olga Maroszek, Krzysztof Marciniak, Łukasz Motkowicz, Zenon Kowalski, Grzegorz Szostak, Przemysław Rezner i Dawid Kwieciński oraz chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi. Dyrygować koncertem będą: Marta Kosielska, Michał Kocimski oraz Vladimir Kiradjiev.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ksiegadzungli
Księga Dżungli w Teatrze Arlekin
zonadoadopcji
Żona do adopcji w Teatrze Rozrywki Lutnia
kabaretwyry
Kabaret pod Wyrwigroszem w Teatrze DOM

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*