Teatr Lalek Arlekin na swoją pierwszą premierę w sezonie, wybrał adaptację inspirowaną książką Tima Parveli, współczesnego fińskiego pisarza dla dzieci i młodzieży. Jego wzruszająca opowieść o niedźwiadku Pi poszukującym przyjaciela została w Skandynawii okrzyknięta fińskim „Małym Księciem”. Premiera – 21 października o godz. 17.

Przygotowania do prapremiery są jednocześnie inauguracją cyklu TABU/latorium, teatralnego laboratorium tematów „żywych”, w którym Arlekin zamierza poruszać tematy, które budzą dziecięcą ciekawość, i o których chcemy rozmawiać, ale często nie potrafimy ich oswoić i uczynić częścią życia. Na projekt każdorazowo składa się cykl pogłębionych działań edukacyjnych towarzyszących wybranym premierom, skierowanych do konkretnej grupy. Dzięki dofinansowaniu Miasta Łodzi w pilotażowym cyklu teatralno-pedagogicznych warsztatów równocześnie z próbami swoje działania w teatrze rozpoczęła grupa dzieci z sąsiadującej z teatrem Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Gdańskiej, która weźmie udział również w premierze oraz warsztatach popremierowych. Zajęcia prowadzą realizatorzy, aktorzy, edukatorzy wraz z ekipą pedagogów.

Prapremierze „Huśtawki” towarzyszyć będzie otwarcie wystawy w Galerii A „Akwarium” na górnym foyer teatru. Wystawa powstała ze zbiorów łódzkiego Muzeum Kinematografii. Jej kuratorem jest Bogusława Bronowicka. Wystawę będzie można oglądać do 13 grudnia 2018 r.

„Huśtawka” jest ciepłą i przejmującą opowieścią pełną oniryzmu, ale i dziecięcego niepokoju, w której mały niedźwiadek Pi udaje się na poszukiwania współtowarzysza swoich zabaw – przyjaciela do tytułowej huśtawki. Któż z nas nie chciałby go mieć? Kto lubi sam, w nieskończoność odbijać się od ziemi, siłą tylko własnych nóg? Pi nie chce być samotny, wybiera się więc w podróż po świecie fantastyki przeplatającej się z rzeczywistością, w której spotyka cały wachlarz przedziwnych osobliwości

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Madagaskar – musicalowa przygoda w Teatrze Muzycznym
Najlepsze z Najlepszych Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka
ryl_2015_baner7
XV Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*