Dziwna_Para_Lodz2 marca o godz. 17:30 i 20:30 w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbędzie się pokaz sztuki Dziwna para w reżyserii Wojciecha Adamczyka.

Legendarny hit Broadway’u autorstwa najczęściej wystawianego komediopisarza amerykańskiego na świecie. Neil Simon, jako jedyny żyjący pisarz, ma na Broadway’u teatr swego imienia. Niemal wszystkie jego sztuki zostały przeniesione na ekran i również w kinie cieszą się ogromnym powodzeniem. W ekranizacji “Dziwnej pary” wystąpili Jack Lemmon i Walter Mathau.

Zobaczą Państwo naszych rodzimych, wspaniałych aktorów komediowych. Tytułowa dziwna para spotyka się na cotygodniowych partiach pokera: Oskar (Żak), dziennikarz sportowy, to świeżo rozwiedziony kochający uroki życia niepoprawny bałaganiarz. Feliks (Barciś/Braciak) jest pedantycznym domatorem, hipochondrykiem i histerykiem. Kiedy małżeństwo Feliksa również się rozpada, Oskar w trosce o jego los proponuje, żeby się do niego wprowadził. Zderzenie dwóch krańcowo odmiennych charakterów jest zabawne, dowcipne i ciepłe. Zdaniem Edwarda Dudka Dziewońskiego, jednego z naszych najznakomitszych artystów kabaretowych i znawcy lekkiego repertuaru: “Neil Simon wie o komedii wszystko!”

Występują:
Artur Barciś/Wojciech Wysocki,
Cezary Żak
Viola Arlak,
Piotr Skarga,
Witold Wieliński
Wojciech Wysocki/Jerzy Gudejko,
Katarzyna Żak

Reżyseria: Wojciech Adamczyk
Scenografia: Wojciech Stefaniak

Neil Simon “Dziwna Para”
tłumaczenie: Henryk Krzeczkowski

Czas trwania: 120 min.

Bilety dostępne:
kasa Teatru Muzycznego
biletyna.pl
biletomat.ppl
kupbilecik.pl
ebilet.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Teatr na wakacje – sierpień 2019
Specjalna premiera “Dobrej zmiany” dla pielęgniarek i lekarzy
191
szwalnia.DOK – weekend szósty

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*