Dwoje_biednych_Rumunow_plakat_sredni23 lutego na deskach Teatru Studyjnego kolejna premiera. Tym razem będzie to Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku Doroty Masłowskiej w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.

Reżyserka przedstawienia po raz kolejny pracuje ze studentami łódzkiej szkoły. W 2009 roku zrealizowała w Teatrze Studyjnym Plastelinę Wasilija Sigariewa, a trzy lata później Roberto Zucco Bernarda-Marie Koltésa; odtwórcy głównych ról z obydwu przedstawień zostali laureatami pierwszych nagród na Festiwalu Szkół Teatralnych.

– Jest to najbardziej ponura rzecz jaką napisałam i chyba najpoważniejsza, niezależnie od tego, że jest całkiem śmieszna. Jest o dwojgu młodych ludzi, którzy wpychają się kierowcom do samochodów, twierdząc że są bardzo biednymi Rumunami mówiącymi po polsku – mówiła Dorota Masłowska dla „Didaskaliów” (72/2006). – Pierwsza część tekstu to ich amok i maligna, druga to nagłe przebudzenie gdzieś w środku Polski, nagła samotność, obcość i rozpoczynająca się między nimi psychiczna walka na śmierć i życie.

W przedstawieniu występują: Magdalena Drab, Marta Jarczewska, Kamila Kamińska, Hubert Kułacz, Tomasz Lipiński, Albert Pyśk.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Stand-up Nowe Rozdanie w Teatrze DOM
zaproszenie_Piekna_i_Bestia
Piękna i Bestia w Teatrze Arlekin
klinika-lodz
Prywatna klinika w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*