0642Po raz trzeci w Łodzi odbywać się będą huczne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Dotknij Teatru potrwa od 17 do 29 marca br.

Na program złożą się spektakle teatralne, akcje plenerowe i happeningi, warsztaty poświęcone tematyce teatralnej, wykłady, projekcje filmów, koncerty i wystawy. Wstęp na imprezy jest bezpłatny. Bliższe szczegóły rezerwacji można znaleźć u organizatorów konkretnych wydarzeń. Warto nadmienić, iż w tym roku bardzo obszerne obchody MDT organizowane będą także w łódzkich bibliotekach.

Program Dotknij Teatru 2012

17.03.2012

  • 16.00
    Warsztaty teatralne
    Prowadzenie: Teatr Ósmego Dnia z Poznania
    Czas trwania: 8 godz.
    Centrum Kultury Młodych
    ul. Lokatorska 13

18.03.2012

  • 10.00
    Warsztaty teatralne
    Prowadzenie: Teatr Ósmego Dnia z Poznania
    Czas trwania: 5 godz.
    Centrum Kultury Młodych
    ul. Lokatorska 13

22.03.2012

  • 21.00
    Koncert/performance zespołu The Blue Rabbit
    Czas trwania: 1 godz. 20 min.
    Pub Łódź Kaliska
    ul. Piotrkowska 102

23.03.2012

  • 9.00
    Warsztaty teatralne dla młodzieży przygotowujące akcję pod nazwą „Desant teatralny na Księżym Młynie” (wstęp wolny)
    Prowadzenie: Adam Łoniewski – aktor, reżyser teatralny
    Czas trwania: 12 godz.
    Klub „ Dąbrowa”- filia CKM
    ul. Dąbrowskiego 93
  • 10.00
    Bajki pomagajki – spektakl
    Organizator: Teatr Lalek Arlekin
    Czas trwania: 1 godz.
    Przedszkole Miejskie nr 11
    ul. Św. Jana 28, Pabianice
  • 10.00
    Janicku wróć – warsztat
    Organizator: Towarzystwo Aktywizacji Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych
    Czas trwania: 3 godz.
    Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze DPS
    ul. Przybyszewskiego 255/267, budynek B, III p.
  • 10.00
    Lalki w przedszkolu – warsztat
    Prowadzący: A. Guzik, A. Gałaj, K. Kaleta, P. Kryksunou, A. Zadęcka-Zięba, E. Gałat, M. Piotrowski, R. Zięba, M. Sowińska, M. Truszczyński
    Czas trwania: 3 godz.
    Przedszkola Miejskie nr 4, 8, 18, 23, 48, 57, 100, 106, 141
    Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 100
  • 10.00
    Poza rzeczywistością – spektakl
    Reżyseria: M. Cichucki
    Czas trwania: 45 min.
    Ośrodek Kultury “Górna”
    ul. Siedlecka 1
  • 10.00
    Mam wyobraźnię, tworzę teatr – warsztat artystyczny
    Prowadzący: A. Szymczak, K. Socha, M. Urbańska
    Uczestnicy: Uczniowie z klas I-III
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Miasta Łodzi (galeria wystaw czasowych)
    ul. Ogrodowa 15
  • 10.00
    Warsztat wokalny z Katarzyną Groniec
    Czas trwania: 8 godz.
    Teatr Muzyczny w Łodzi
    ul. Północna 47/51
  • 12.00
    Ziemia Obiecana spełnia obiecanki – akcja plenerowa
    Prowadzenie: M. Szytenchelm
    Czas trwania: 2 godz.
    ul. Wł. Reymonta
    Ruda Pabianicka
  • 13.00
    Teatr Czytany- Seks dla opornych – spektakl
    Czas trwania: 90 min.
    Teatr Powszechny w Łodzi
    ul. Legionów 21
  • 15.00
    Teoria i praktyka współczesnego teatru – warsztat teatraly dla nauczycieli
    Prowadzący: M. Glinkowski, M. Rzepka
    Czas trwania: 5 godz.
    Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
    ul. Wólczańska 202
  • 16.00
    Śmieciowy potwór – warsztat
    Prowadzący: M. Bojanowska, K. Rarata
    Czas trwania: 2 godz.
    Teatr Lalki i Aktora “Pinokio”
    ul. Kopernika 16
  • 16.00
    Ogniwo – spektakl
    Reżyseria: T. Hankiewicz (Teatr Lamus z Sulejówka)
    Czas trwania: 90 min.
    Ośrodek Kultury „Karolew”
    ul. Bratysławska 6a
  • 17.00
    Antyk – taniec w RE-KONSTRUKCJI – warsztat
    Prowadzący: I. Załęczna
    Czas trwania: 3 godz.
    Fabryka Sztuki
    ul. Tymienieckiego 3
  • 18.00
    Dźwięki z Odzysku i Małe Instrumenty – spotkanie otwarte
    Prowadzący: P. Romańczuk (Małe Instrumenty, Dźwięki z odzysku), T. Orszulak (Małe Instrumenty), M. Grobelna (Dźwięki z odzysku)
    Czas trwania: 2 godz.
    Teatr Lalki Aktora „Pinokio”
    ul. Kopernika 16
  • 18.00
    Próba otwarta egzaminu aktorskiego w PWSFTviT – Jestem Czeczenem – warsztat/pokaz
    Prowadzący: M. Brzozowski
    Czas trwania: 80 min.
    Sala baletowa w budynku Wydziału Aktorskiego PWSFTviT
    ul. Targowa 61/63
  • 18.00
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1
  • 19.00
    Kamienie – spektakl
    Reżyseria: G. Kwieciński Organizator: Teatr Ognia i Papieru
    Czas trwania: 1 godz.
    Galeria Nowa Przestrzeń – Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna
    ul. Rewolucji 1905 r. 52
  • 19.00
    Pan Paweł – spektakl
    Reżyseria: Ł. Bzura
    Czas trwania: 90 min.
    Widzewski Dom Kultury „502”
    ul. Gorkiego 16
  • 19.00
    Pisi – spektakl
    Reżyseria: T. Radzikowska-Binkowska
    Organizator: Łódzki Dom Kultury – Ośrodek Teatralny, Teatr POD LUPĄ
    Czas trwania: 40 min.
    Łódzki Dom Kultury
    ul. Traugutta 18, s. 323
  • 20.30
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1
  • 22.00
    Noc teatru – warsztat
    Prowadzący: Instruktorzy Fundacji Form.Art
    Czas trwania: 6 godz.
    Ośrodek Kultury „Górna” – Energetyk
    al. Politechniki 17

24.03.2012

  • 9.00
    Warsztaty teatralne dla młodzieży przygotowujące akcję pod nazwą „Desant teatralny na Księżym Młynie” (wstęp wolny)
    Prowadzenie: Adam Łoniewski – aktor, reżyser teatralny
    Czas trwania: 12 godz.
    Centrum Kultury Młodych
    ul. Lokatorska 1
  • 10.00
    Janicku wróć – warsztat
    Organizator: Towarzystwo Aktywizacji Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych
    Czas trwania: 3 godz.
    Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze DPS
    ul. Przybyszewskiego 255/267, budynek B, III p.
  • 10.00
    Katamaran Teatralny – konferencja naukowa
    Organizator: Instytut Kultury Współczesnej, Katedra Dramatu i Teatru UŁ
    Czas trwania: 4 godz.
    Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi /Mała Sala
    ul. Zachodnia 93
  • 10.00
    Podróż do wnętrza sceny – spektakl
    Scenariusz i reżyseria: A. Ciszowska
    Czas trwania: ok. 90 min.
    Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi / Duża sala
    ul. Więckowskiego 15
  • 10.00
    Teoria i praktyka współczesnego teatru – warsztat teatralny dla nauczycieli
    Prowadzący: M. Glinkowski, M. Rzepka
    Czas trwania: 6 godz.
    Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
    ul. Wólczańska 202
  • 10.00
    Warsztat wokalny z Katarzyną Groniec
    Czas trwania: 8 godz.
    Teatr Muzyczny w Łodzi
    ul. Północna 47/51
  • 11.00
    Andrzej Kreutz Majewski (1934–2011) – wspomnienie
    Dialog Majewski – Dejmek – wystawa
    Czas trwania: godziny otwarcia muzeum, rozmowy – ok. 3 godz.
    Muzeum Miasta Łodzi /Galeria Wystaw Czasowych
    ul. Ogrodowa 15
  • 12.00
    Śmieciowy potwór – warsztat
    Prowadzący: M. Bojanowska, K. Rarata
    Czas trwania: 2 godz.
    Teatr Lalki i Aktora „Pinokio”
    ul. Kopernika 16
  • 12.00
    Teatr Mody 3 – warsztaty, wykłady
    Prowadzenie: dr M. Molenda, dr E. Bloom-Kwiatkowska
    Czas trwania: 4 godz.
    Prowadzący warsztaty: mgr Anna Kuźmitowicz, mgr Katarzyna Witas-Nowacka, mgr Aleksandra Liberska
    Czas trwania: 90 min.
    Centralne Muzeum Włókiennictwa
    ul. Piotrkowska 282
  • 13.30
    Teatr Mody 3 – pokaz
    Prowadzenie: dr M. Molenda, dr E. Bloom-Kwiatkowska
    Czas trwania: 4 godz.
    Prowadzący warsztaty: mgr Anna Kuźmitowicz, mgr Katarzyna Witas-Nowacka, mgr Aleksandra Liberska
    Czas trwania: ok 45 min.
    Centralne Muzeum Włókiennictwa
    ul. Piotrkowska 282
  • 14.30
    Historie być może prawdziwe – spektakl
    Scenariusz i reżyseria: M. Lisiecka, M. Paszkiewicz, P. Sowa
    Organizator: Teatr Tańca „PRO”, Milena Lisiecka i Przemysław Sowa
    pod patronatem formalnym Towarzystwa Kultury Teatralnej Oddział w Łodzi
    Czas trwania: 30 min.
    Centrum Handlowe M1
    ul. Brzezińska 27/29
  • 15.00
    Ach, Meter! – spektakl
    Reżyseria: P. Jaszczak
    Organizator: Teatr Glósoli PWST Wrocław
    Czas trwania: 1 godz.
    Teatr Szwalnia
    ul. Struga 90
  • 15.00
    Dźwięki z Odzysku i Małe Instrumenty – warsztat
    Prowadzenie: P. Romańczuk (Małe Instrumenty, Dźwięki z odzysku), T. Orszulak (Małe Instrumenty), M. Grobelna (Dźwięki z odzysku)
    Czas trwania: 2 godz.
    Teatr Lalki Aktora „Pinokio”
    ul. Kopernika 16
  • 16.00
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1
  • 17.30
    Dźwięki z Odzysku i Małe Instrumenty – warsztat
    Prowadzenie: P. Romańczuk (Małe Instrumenty, Dźwięki z odzysku), T. Orszulak (Małe Instrumenty), M. Grobelna (Dźwięki z odzysku)
    Czas trwania: 2 godz.
    Teatr Lalki Aktora „Pinokio”
    ul. Kopernika 16
  • 18.00
    Bajki pomagajki – spektakl
    Organizator: Teatr Lalek Arlekin
    Czas trwania: 1 godz.
    Teatr Arlekin
    Al. 1 Maja 2
  • 18.00
    Niszcz grzyba – performance
    Prelekcje: P. Korbus
    Czas trwania: 40 min.
    Sala drewniana Teatru Chorea
    ul. Tymienieckiego 3
  • 18.00
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1
  • 19.00
    Napewnomoże – spektakl
    Organizator: Stowarzyszenie Teatralne Chorea
    Reżyseria: T. Rodowicz
    Czas trwania: 40 min.
    Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
    ul. Zachodnia 54/56
  • 19.00
    Pisi – spektakl
    Reżyseria: T. Radzikowska-Binkowska
    Czas trwania: 40 min.
    Łódzki Dom Kultury
    ul. Traugutta 18, s. 323
  • 19.00
    Re:akcja – spektakl
    Reżyseria i choreografia: J. Owczarek
    Czas trwania: 1 godz.
    Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi / Mała sala
    ul. Zachodnia 93
  • 20.15
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1
  • 21.00
    Psycho-Somatic Gay-m, kobiecość/męskość/samotność – spektakl, panel dyskusyjny
    Reżyseria: M. Paszkiewicz na podst. tekstu W. Kuczoka
    Prelegent: M. Wasilewska
    Czas trwania: 2 godz.
    Teatr Szwalnia
    ul. Struga 90

25.03.2012

  • 10.00
    Janicku wróć – warsztat
    Organizator: Towarzystwo Aktywizacji Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych
    Czas trwania: 3 godz.
    Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze DPS
    ul. Przybyszewskiego 255/267, budynek B, III p.
  • 10.00
    Podróż do wnętrza sceny – spektakl
    Scenariusz i reżyseria: A. Ciszowska
    Czas trwania: ok. 90 min.
    Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi / Duża Sala
    ul. Więckowskiego 15
  • 10.00
    Warsztat wokalny z Katarzyną Groniec
    Czas trwania: 8 godz.
    Teatr Muzyczny w Łodzi
    ul. Północna 47/51
  • 11.00
    Andrzej Kreutz Majewski (1934–2011) – wspomnienie
    Dialog Majewski – Dejmek – wystawa
    Czas trwania: godziny otwarcia muzeum, rozmowy – ok. 3 godz.
    Muzeum Miasta Łodzi, Galeria Wystaw Czasowych
    ul. Ogrodowa 15
  • 11.00
    Dźwięki z Odzysku i Małe Instrumenty – warsztat
    Prowadzenie: P. Romańczuk (Małe Instrumenty, Dźwięki z odzysku), T. Orszulak (Małe Instrumenty), M. Grobelna (Dźwięki z odzysku)
    Czas trwania: 2 godz.
    Teatr Lalki Aktora „Pinokio”
    ul. Kopernika 16
  • 12.00
    Bajki pomagajki – spektakl
    Organizator: Teatr Lalek Arlekin
    Czas trwania: 1 godz.
    Teatr Arlekin
    Al. 1 Maja 2
  • 12.00
    Dwa pokoje. Przestrzeń prywatna/publiczna – akcja miejska
    Scenariusz i prowadzenie: W. Fibich-Foremska
    Czas trwania: 2 godz.
    Odbiór wejściówek: 22-23.03 godz. 16.00–18.00 – Teatr Szwalnia, ul. A. Struga 90
    Litzmannstadt Ghetto
    ul. Zmienna 19a
  • 12.00
    Mam wyobraźnię, tworzę teatr – warsztat artystyczny
    Prowadzący: A. Szymczak, K. Socha, M. Urbańska
    Uczestnicy: indywidualni uczestnicy w wieku 6-12 lat
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Miasta Łodzi, Galeria Wystaw Czasowych
    ul. Ogrodowa 15
  • 13.30
    Dźwięki z Odzysku i Małe Instrumenty – warsztat
    Prowadzenie: P. Romańczuk (Małe Instrumenty, Dźwięki z odzysku), T. Orszulak (Małe Instrumenty), M. Grobelna (Dźwięki z odzysku)
    Czas trwania: 2 godz.
    Teatr Lalki Aktora „Pinokio”
    ul. Kopernika 16
  • 14.00
    Desant teatralny na Księżym Młynie – akcja, warsztat
    Reżyseria: A. Łoniewski
    Organizator: Centrum Kultury Młodych
    Czas trwania: 3 godz.
    Osiedle Księży Młyn, okolice SP 29
    ul. Przędzalniana 70
  • 14.00
    Śmieciowy potwór – warsztat
    Organizator: Teatr Lalki i Aktora „Pinokio”
    Prowadzący: M. Bojanowska, K. Rarata
    Czas trwania: 2 godz.
    Teatr Lalki i Aktora „Pinokio”
    ul. Kopernika 16
  • 14.30
    Historie być może prawdziwe – spektakl
    Rreżyseria: M. Paszkiewicz, M. Lisiecka, P. Sowa
    Organizator: Teatr tańca PRO
    Czas trwania: 90 min.
    Muzeum Książki Artystycznej
    ul. Tymienieckiego 24
  • 15.00
    Dzień otwarty w Teatrze Powszechnym – akcja
    Czas trwania: 2 godz.
    Teatr Powszechny w Łodzi
    ul. Legionów 21
  • 16.00
    Dwa pokoje. Przestrzeń prywatna/publiczna – akcja miejska
    Scenariusz i prowadzenie: W. Fibich-Foremska
    Czas trwania: 2 godz.
    Odbiór wejściówek: 22-23.03 godz. 16.00–18.00 Teatr Szwalnia, ul. A. Struga 90
    Litzmannstadt Ghetto
    ul. Zmienna 19a
  • 16.00
    Dźwięki z Odzysku i Małe Instrumenty – pokaz
    Prowadzenie: P. Romańczuk (Małe Instrumenty, Dźwięki z odzysku), T. Orszulak (Małe Instrumenty), M. Grobelna (Dźwięki z odzysku)
    Czas trwania: 2 godz.
    Teatr Lalki Aktora „Pinokio”
    ul. Kopernika 16
  • 16.00
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 1 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1
  • 16.30
    Śmieciowy potwór – prezentacja potworów – akcja
    Organizator: Teatr Lalki i Aktora „Pinokio”
    Prowadzący: M. Bojanowska, K. Rarata
    Czas trwania: 1 godz.
    ul. Piotrkowska/Pasaż Schillera
  • 18.30
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Wieczór prozy – Utwory wybrane Mikołaja Gogola przeczyta Mariusz Jakus
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1
  • 19.00
    Apologia Orfeusza – spektakl
    Reżyseria: P. Sowa
    Organizator: Teatr „PST” (pod opieką formalną Towarzystwa Kultury Teatralnej)
    Czas trwania: 40 min.
    Łódzki Dom Kultury
    ul. Traugutta 18
  • 20.00
    Dwa pokoje. Przestrzeń prywatna/publiczna – akcja miejska
    Scenariusz i prowadzenie: W. Fibich-Foremska
    Czas trwania: 2 godz.
    Odbiór wejściówek: 22-23.03 godz. 16.00–18.00 Teatr Szwalnia, ul. A. Struga 90
    Litzmannstadt Ghetto
    ul. Zmienna 19a
  • 20.00
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1
  • 21.00
    Niestąd – spektakl
    Reżyseria: K. Rębisz
    Czas trwania: 45 min.
    Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
    ul. Zachodnia 54/56

26.03.2012

  • 10.00
    Andrzej Kreutz Majewski (1934–2011) – wspomnienie
    Dialog Majewski – Dejmek – wystawa
    Czas trwania: godziny otwarcia muzeum, rozmowy – ok. 3 godz.
    Muzeum Miasta Łodzi, Galeria Wystaw Czasowych
    ul. Ogrodowa 15
  • 10.00
    Bajki pomagajki – spektakl
    Organizator: Teatr Lalek Arlekin
    Czas trwania: 1 godz.
    Przedszkole Miejskie nr 101
    ul. Rejtana 10
  • 10.00
    Janicku wróć – warsztat
    Organizator: Towarzystwo Aktywizacji Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych
    Czas trwania: 3 godz.
    Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze DPS
    ul. Przybyszewskiego 255/267, budynek B, III p.
  • 10.00
    Mam wyobraźnię, tworzę teatr – warsztat artystyczny
    Prowadzący: A. Szymczak, K. Socha, M. Urbańska
    Uczestnicy: uczniowie z klas IV-VI
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Miasta Łodzi, Galeria Wystaw Czasowych
    ul. Ogrodowa 15
  • 10.00
    Lalki w przedszkolu – warsztat
    Prowadzący: A. Guzik, A. Gałaj, K. Kaleta, P. Kryksunou, A. Zadęcka-Zięba, E. Gałat, M. Piotrowski, R. Zięba, M. Sowińska, M. Truszczyński
    Czas trwania: 90 min.
    Przedszkola Miejskie nr 4, 8, 18, 23, 48, 57, 100, 106, 141
    Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 100
  • 17.00
    Antyk – taniec w RE-KONSTRUKCJI – warsztat
    Prowadzenie: I. Załęczna
    Czas trwania: 3 godz.
    Fabryka Sztuki
    ul. Tymienieckiego 3
  • 17.00
    Podwieczorek teatralny: rodzice – dzieciom – pokaz spektakli amatorskich
    Reżyseria: E. Żurek, J. Korycka-Stępnik, D. Przybylska, M. Darmosz
    Czas trwania: 2 godz.
    Ośrodek Kultury „Karolew”
    ul. Bratysławska 6a
  • 18.00
    Teatralne bajkogranie – warsztat
    Prowadzenie: W. Presia, P. Steczek, M. Marzec, B. Brożyna, P. Czyszpak, A. Butwiłowka, E. Siepietowska, I. Wilkoszewska, M. Frontczak, Z. Miller
    Czas trwania: 2 godz.
    Teatr Lalek Arlekin
    Al. 1 Maja 2
  • 19.00
    Łódzkie dramatu pisanie – czytanie performatywne (pokaz)
    Prowadzenie: M. Bogucka
    Autorki: K. Kuropatwa, K. Michalska, A. Łacwik, M. Bogucka
    Czas trwania: 90 min.
    Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
    ul. Zachodnia 54/56
  • 19.00
    Niewinna – spektakl
    Reżyseria: P. Sowa
    Czas trwania: 40 min.
    Łódzki Dom Kultury
    ul. Traugutta 18
  • 19.00
    Pin-up Princess – koncert Katarzyny Groniec
    Czas trwania: 90 min.
    Teatr Muzyczny w Łodzi
    ul. Północna 47/51
  • 19.00
    Podróże Pinokia. Teatr Polska 2011 – pokaz filmu dokumentalnego
    Reżyseria: M. Kudła Organizator: Teatr Lalki i Aktora „Pinokio”
    Czas trwania: 70 min.
    Foto Cafe 102
    ul. Piotrkowska 102
  • 20.00
    Bachantki – spektakl
    Reżyseria: T. Rodowicz
    Organizator: Stowarzyszenie Teatralne Chorea
    Czas trwania: 1 godz.
    Teatr Szwalnia
    ul. A. Struga 90

27.03.2012 – Międzynarodowy Dzień Teatru

  • 10.00
    Bajki pomagajki – spektakl
    Organizator: Teatr Lalek Arlekin
    Czas trwania: 1 godz.
    Szpital im. Babińskiego w Łodzi
    ul. Aleksandrowska 159
  • 10.00
    Bo teatr to jest śmiech, kolego. Postać aktora-klauna w terapii teatrem – warsztat, spektakl
    Reżyseria: C. Thompson, P. MacDonald
    Czas trwania: 2 godz. (warsztat) 1 godz. (spektakl)
    Poleski Ośrodek Sztuki
    ul. Krzemieniecka 2a
  • 10.00
    Lalki w przedszkolu – warsztat
    Prowadzący: A. Guzik, A. Gałaj, K. Kaleta, P. Kryksunou, A. Zadęcka-Zięba, E. Gałat, M. Piotrowski, R. Zięba, M. Sowińska, M. Truszczyński
    Czas trwania: 90 min.
    Przedszkola Miejskie nr 4, 8, 18, 23, 48, 57, 100, 106, 141
    Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 100
  • 10.00
    Poza rzeczywistością – spektakl
    Reżyseria: M. Cichucki
    Czas trwania: 45 min.
    Ośrodek Kultury „Górna”
    ul. Siedlecka 1
  • 10.30
    Finał konkursu na scenariusz lekcji teatralnej – akcja edukacyjna
    Spektakl „Słowa pomieszane ze snami”
    Reżyseria: M. Glinkowski
    Czas trwania: 2 godz.
    Klub Nauczyciela
    ul. Piotrkowska 137/139
  • 11.00
    Andrzej Kreutz Majewski (1934–2011) – wspomnienie
    Dialog Majewski – Dejmek – wystawa
    Czas trwania: godziny otwarcia muzeum, rozmowy – ok. 3 godz.
    Muzeum Miasta Łodzi, Galeria Wystaw Czasowych
    ul. Ogrodowa 15
  • 11.00
    Janicku wróć – pokaz
    Organizator: Towarzystwo Aktywizacji Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych
    Czas trwania: 3 godz.
    Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze DPS
    ul. Przybyszewskiego 255/267, budynek B, III p.
  • 12.00
    Lament – teatr chodnikowy – spektakl
    Scenariusz i reżyseria: A. Jankiewicz, K. Zajdel-Karasińska
    Organizator: Ośrodek Kultury „Karolew”
    Czas trwania: 1 godz.
    Pasaż Schillera
  • 12.30
    Parada Czerwonych Nosów – akcja plenerowa/happening
    (start z Placu Wolności, przemarsz ul. Piotrkowską z finałem na Pasażu Schillera)
    Scenariusz i reżyseria: K. Kuligowski
    Czas trwania: 90 min.
    Plac Wolności – ul. Piotrkowsk – Pasaż Schillera
  • 14.00
    Oficjalne uroczystości obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru
    Tradycyjna uroczystość składania kwiatów pod pomnikiem Leona Schillera organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Łodzi i Urząd Miasta Łodzi.
    Czas trwania: 1 godz.
    Pasaż Schillera
  • 15.00
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1
  • 17.00
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1
  • 17.30
    Pinokio Rulez – wystawa (wernisaż)
    Czas trwania: 30 min.
    Teatr Lalki i Aktora Pinokio
    ul. Kopernika 16
  • 18.00
    Lustro – spektakl
    Reżyseria: M. Górecki
    Czas trwania: 40 min.
    Dom Kultury „502”
    ul. Gorkiego 16
  • 18.00
    Pinokio – spektakl dla dzieci od lat 8
    Reżyseria: K. Dworakowski
    Czas trwania: 90 min.
    Teatr Lalki i Aktora Pinokio
    ul. Kopernika 16
  • 18.00
    Teatralne bajkogranie – warsztat
    Prowadzenie: W. Presia, P. Steczek, M. Marzec, B. Brożyna, P. Czyszpak, A. Butwiłowka, E. Siepietowska, I. Wilkoszewska, M. Frontczak, Z. Miller
    Czas trwania: 2 godz.
    Teatr Lalek Arlekin
    Al. 1 Maja 2
  • 18.30
    Moja-nasza ulubiona poezja – spotkanie
    Reżyseria: P. Aigner
    Czas trwania: 2 godz. 15 min. (jedna przerwa)
    Teatr Powszechny w Łodzi
    ul. Legionów 21
  • 18.30
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Wieczór prozy – „Opowieści ucieszne” Antoniego Czechowa przybliży Lech Dyblik
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1
  • 19.00
    Moja-nasza ulubiona poezja – spektakl „Kolacja dla głupca”
    Reżyseria: P. Aigner
    Czas trwania: 2 godz. 15 min. (jedna przerwa)
    Teatr Powszechny w Łodzi
    ul. Legionów 21
  • 19.00
    Córka swojej matki – spektakl
    Choreografia i reżyseria: I. Załęczna
    Organizator: Stowarzyszenie Teatralne Chorea
    Czas trwania: 1 godz.
    Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
    ul. Zachodnia 54/56
  • 19.00
    Letni dzień – spektakl
    Reżyseria: P. Sowa
    Czas trwania: 40 mi.
    Łódzki Dom Kultury
    ul. Traugutta 18
  • 19.00
    Mayday – spektakl
    Reżyseria: R. M. Nyczka
    Czas trwania: 90 min.
    Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi / Duża Sala
    ul. Więckowskiego 15
  • 19.00
    Pieśń o chmurze nocą – spektakl
    Wykonanie: Zespół pod kierownictwem T. Stokowskiej-Gajdy
    Czas trwania: 1 godz.
    Śródmiejskie Forum Kultury
    ul. Roosvelta 17
  • 20.00
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1

28.03.2012

  • 10.00
    Podróż do wnętrza sceny – spektakl
    Scenariusz i reżyseria: A. Ciszowska
    Czas trwania: ok. 90 min.
    Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi / Duża Sala
    ul. Więckowskiego 15
  • 11.00
    To nie jest bajka – spektakl, warsztat
    Scenariusz i reżyseria: A. Bańkowski
    Czas trwania: 45 min (spektakl), 45 min (warsztat).
    Dom Kultury „502”
    ul. Gorkiego 16
  • 18.00
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1
  • 19.00
    Orfeusz – spektakl
    Reżyseria: M. Glinkowski
    Czas trwania: 45 min.
    Klub Nauczyciela
    ul. Piotrkowska 137/139
  • 20.00
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1

29.03.2012

  • 18.00
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1
  • 19.00
    Historie być może prawdziwe – spektakl
    Scenariusz i reżyseria: M. Lisiecka, M. Paszkiewicz, P. Sowa
    Czas trwania: 90 min.
    Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Mała Sala
    ul. Zachodnia 93
  • 18.00
    Ze wspomnień samowara – projekcje, spotkania literackie
    Prelekcja: Sandra Kmieciak (doktorantka w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej oraz Dramatu i Teatru UŁ)
    Czas trwania: 2 godz.
    Muzeum Kinematografii
    pl. Zwycięstwa 1

Program imprez organizowanych w bibliotekach:

18.02.2012

  • 18.00
    Ocalić od zapomnienia spektakl muzyczny prezentowany przez aktorów teatru Zwierciadło
    Herbaciarnia Klimaty –
    Klub Dyskusyjny BP w Aleksandrowie Łódzkim
    Plac Kościuszki 12, Aleksandrów Łódzki

23.02.2012

  • 16.00
    Na początku był teatr…
    Klub Dyskusyjny GBP w Sędziejowicach
    ul. Wieluńska 7, Sędziejowice

29.02.2012

  • 18.00
    Badania terenowe nad ukraińskim seksem – dyskusja o oglądanych spektaklach teatralnych
    Klub Dyskusyjny MBP w Skierniewicach
    ul. Mszczonowska 43a, Skierniewice

01.03.2012

  • 18.30
    „Listy na wyczerpanym papierze” – dyskusja o książce Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Polesie FB nr 15
    ul. Wileńska 37, Łódź

07.03.2012

  • 15.00
    Czerwony kapturek na motywach bajki Charlesa Perrault’a – prezentowany przez Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Pabianicach.
    Dyskusja o sztukach teatralnych, które młodzi klubowicze oglądali w teatrach łódzkich.
    Klub Dyskusyjny MBP w Pabianicach
    FB nr 2
    ul. Łaska 46/48, Pabianice
  • 17.00
    Dyskusja o książce Doroty Masłowskiej „Paw królowej”
    Klub Dyskusyjny PBP w Sieradzu
    ul. Żwirki i Wigury 4, Sieradz

08.03.2012

  • 16.00
    Sztuka feministyczna. O kobietach i dla kobiet
    Klub Dyskusyjny MiGBP w Szadku
    ul. Prusinowska 4, Szadek, pow. Zduńskowolski

12.03.2012

  • 16.00
    Strefa wspomnień-teatr w wersji retro i nie tylko
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-WidzewFB nr 5
    ul. Wilcza 7, Łódź

13.03.2012

  • 10.00
    Teatr – co to jest? – rozmowa w oparciu o przeczytane książki
    Sztuka teatralna reżyserowana przez przedszkolaków – jak by wyglądała? – rozmowa
    Klub Dyskusyjny MBP w Pabianicach FB nr 5
    ul św. Jana 10, Pabianice
  • 12.30
    Prelekcja na temat powstania i rozwoju teatru na przestrzeni wieków – prelekcja
    Prowadzenie: Joanna Lisiecka
    „Morderstwo w hotelu” – dyskusja na temat przedstawienia
    Klub Dyskusyjny MBP w Sieradzu FB nr 1
    ul. A. Mickiewicza 6, Sieradz
  • 17.00
    „[…] codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy” – dyskusja na temat książki i spektaklu teatralnego „Oskar i Pani Róża” E.E. Schmitta
    Klub Dyskusyjny GBP w Burzeninie
    ul. Sieradzka 4, Burzenin, pow. Sieradzki

15.03.2012

  • 10.00
    Teatr – co to jest? – rozmowa w oparciu o przeczytane książki
    Sztuka teatralna reżyserowana przez przedszkolaków – jak by wyglądała? – rozmowa
    Klub Dyskusyjny MBP w Pabianicach FB nr 5
    ul św. Jana 10, Pabianice
  • 10.00
    Zabawa w teatr na podstawie książki Marka Głowackiego „Teatrzyk przedszkolaka”
    Klub Dyskusyjny MBP w Pabianicach FB nr 4
    ul. 20 Stycznia 14, Pabianice
  • 10.00
    Spektakl „Kantata o Łożu” – Klausa Rifbjerga w wykonaniu Koła Teatralnego z II LO im. Królowej Jadwigi w Pabianicach – dyskusja
    Klub Dyskusyjny MBP w Pabianicach FB nr 2
    ul. Łaska 46/48, Pabianice
  • 10.00
    „Dotknij teatru w Tomaszowie”
    Klub Dyskusyjny MBP w Tomaszowie Mazowieckim
    ul. Mościckiego 6, Tomaszów Mazowiecki
  • 17.00
    Sąd nad Rumkowskim – przeróbka teatralna powieści Andrzeja Barta „Fabryka muchołapek”
    Klub Dyskusyjny MiPBP w Zgierzu
    ul. Łódzka 5, Zgierz

16.03.2012

  • 12.00
    „Oskar i pani Róża”. Dziecko w obliczu choroby
    Klub Dyskusyjny GBP w Stróży

17.03.2012

  • 17.00
    Poeta w teatrze – dyskusja o poezji Marcina Świetlickiego „Muzyka środka” oraz jego rola w dramacie zrealizowanym w formie spektaklu telewizyjnego pod tytułem „Małżowina” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego.
    Klub Dyskusyjny MBP w Rawie Mazowieckiej
    ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 7, Rawa Mazowiecka

19.03.2012

  • 15.00
    Adaptacja teatralna bajki o Rybaku i rybce Aleksandra Puszkina – przedstawienie teatralne, dyskusja
    Klub Dyskusyjny MBP w Konstantynowie Łódzkim FB nr 1 dla Dzieci i Młodzieży
    Plac Kosciuszki 10, Konstantynów Łódzki
  • 16.00
    Wątki teatralne i kabaretowe w „Listach na wyczerpanym papierze” Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory.
    Klub Dyskusyjny MBP w Tomaszowie Mazowieckim
    ul. Mościckiego 6, Tomaszów Mazowiecki

20.03.2012

  • 9.30
    Robimy lalki teatralne – warsztaty plastyczne
    Wernisaż wystawy Teatru Lalek Arlekin
    Teatralne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Widzew FB nr 9
    ul. Tatrzańska 63, Łódź
  • 14.00
    Spotkanie z Marią Eckert – kustoszem w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Śródmieście FB nr 11
    ul. Próchnika 7, Łódź
  • 16.30
    Łódzkie teatry w XIX wieku i w początkach XX wieku – prelekcja Magdaleny Pawlak.
    Dyskusja o Książce „Warto mimo wszystko” Anny Dymnej i Wojciecha Szczawińskiego
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Bałuty FB nr 14
    ul. Powstańców Wielkopolskich 3, Łódź

21.03.2012

  • 9.30
    Robimy lalki teatralne – warsztaty plastyczne
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Widzew FB nr 9
    ul. Tatrzańska 63, Łódź
  • 10.00
    Bawimy się w teatr – rozmowa
    MBP w Żychlinie
    ul. Al. Racławickie 5, Żychlin
  • 14.00
    Wernisaż wystawy Teatru Lalek Arlekin
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Widzew FB nr 9
    ul. Tatrzańska 63, Łódź
  • 15.00
    „Magiczne drzewo” i inne „Wielkoludy” Andrzeja Maleszki
    Klub Dyskusyjny GBP w Smardzewicach
    ul. Główna 16/18, Skierniewice
  • 16.00
    „Opowieści z Narnii” na deskach teatru
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Widzew FB nr 5
    ul. Wilcza 7, Łódź

22.03.2012

  • 10.00
    Dlaczego teatr jest ważny w życiu każdego z nas?
    Klub Dyskusyjny Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie
  • 17.00
    Krystyna Janda – aktorka teatralna czy filmowa?
    Klub Dyskusyjny GBP w Piątku
    ul. Rynek 16, Piątek
  • 17.00
    Łęczycka Jesień Teatralna – znani aktorzy w małym mieście
    Klub Dyskusyjny MiPBP w Łęczycy
    ul. M. Konopnickiej 11a, Łęczyca
  • 17.00
    Adaptacje teatralne dzieł literackich – odbiór sztuk teatralnych w małych miejscowościach
    Klub Dyskusyjny BP Gminy Sokolniki
  • 17.00
    Dyskusja o przedstawieniu teatralnym
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Śródmieście FB nr 8
    ul. Ogrodowa 24, Łódź

23.03.2012

  • 14.00
    Wernisaż wystawy Teatru Lalek Arlekin
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Widzew FB nr 9
    ul. Tatrzańska 63, Łódź
  • 16.00
    Teatralne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-WidzewFB nr 9
    ul. Tatrzańska 63, Łódź
  • 16.30
    Refleksje na temat wspólnie obejrzanej sztuki teatralnej „Mayday”. Dyskusja o dostępności teatru na prowincji
    Klub Dyskusyjny GBP w Sulmierzycach
    Ul. Strażacka 2, Sulmierzyce
  • 17.00
    „Stuhrowie: historie rodzinne” – dyskusja o książce Jerzego Stuhra
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Polesie FB nr 3
    ul. Perla 9, Łódź
  • 17.00
    „Teatr dla wszystkich i dla każdego” – rozmowa o Teatrze Telewizji
    Klub Dyskusyjny GBP w Ozorkowie
    ul. Mielczarskiego 17, Ozorków
  • 17.00
    Spotkanie poświęcone Gustawowi Holoubkowi i Magdalenie Zawadzkiej – związki aktorów z teatrem
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Polesie FB nr 9
    ul. Zielona 77, Łódź
  • 18.00
    „Stuhrowie: historie rodzinne” – dyskusja o książce Jerzego Stuhra
    Klub Dyskusyjny MBP w Konstantynowie Łódzkim
    pl. Kościuszki 10, Konstantynów Łódzki

24.03.2012

  • 16.00
    „Wszystko jest teatrem”
    Klub Dyskusyjny GBP w Kowiesach
  • 17.00
    Rozmowa o aktorach, której podstawą będą przeczytane książki biograficzne
    Klub Dyskusyjny MBP w Pabianicach
    ul. św. Jana 10, Pabianice
  • 17.00
    Aktorzy polskiej sceny – dyskusja
    Klub Dyskusyjny MBP w Pabianicach FB nr 4
    ul. 20 Stycznia 14, Pabianice
  • 18.00
    Spektakl „Kantata o Łożu” – Klausa Rifbjerga w wykonaniu Koła Teatralnego z II LO im. Królowej Jadwigi w Pabianicach
    Klub Dyskusyjny MBP w Pabianicach
    ul. św. Jana 10, Pabianice

26.03.2012

  • 15.30
    „Życie jest teatrem, aktorami ludzie…”
    Klub Dyskusyjny
    GBP w Świnicach Warckich
    ul. Kościuszki 18, Świnice Warckie

27.03.2012

  • 16.00
    Edukacja teatralna w Dyskusyjnym Klubie Książki: miejsce teatralne
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Widzew FB nr 3
    ul. Jurczyńskiego 30a, Łódź
  • 17.00
    W kręgu śpiewających aktorów – dyskusja na temat rolipiosenki w sztuce aktorskiej.
    Punktem wyjścia do dyskusji będzie książka Ryszarda Wolańskiego „Już nie zapomnisz mnie”
    Klub Dyskusyjny WiMBP w Łodzi / Czytelnia zbiorów specjalnych
    ul. Gdańska 100/102, Łódź

28.03.2012

  • 17.00
    „Teatr ma w sobie magię”
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Górna FB nr 10
    ul. Kadłubka 40, Łódź
  • 17.00
    Marcowe klubowiczki: Melpomene i Talia – dyskusja o
    biografiach, pamiętnikach polskich aktorów.
    Prezentacja przechowywanych w domach programów teatralnych.
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Widzew / Dział Gromadzenia
    ul. Ketlinga 21, Łódź
  • 17.00
    Tajemnice życia aktorów teatralnych – dyskusja, czy lubimy czytać biografie aktorów
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Górna FB nr 8
    ul. Cieszkowskiego 11 a, Łódź
  • 17.00
    Życie aktorów – dyskusja na podstawie przeczytanych biografii
    Klub Dyskusyjny MBP w Pabianicach FB nr 2
    ul. Łaska 46/48, Pabianice

29.03.2012

  • 12.30
    Prelekcja na temat powstania i rozwoju teatru na przestrzeni wieków
    Prowadzenie: Joanna Lisiecka
    „Morderstwo w hotelu” dyskusja na temat przedstawienia.
    Klub Dyskusyjny MBP w Sieradzu FB nr 1
    ul. A. Mickiewicza 6, Sieradz

30.03.2012

  • 16.00
    „Opowieści o teatrze i aktorach”
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Górna FB nr 10
    ul. Kadłubka 40, Łódź
  • 17.00
    Czy współcześni 18-latkowie mają swoich idoli teatralnych – dyskusja
    Klub Dyskusyjny MBP Łódź-Widzew / Oddział dla dzieci
    ul. Ketlinga 21, Łódź
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
antygona
Antygona w Teatrze Nowym
iwonak
Iwona, księżniczka Burgunda Teatru Studyjnego
113_baner_tosca
Tosca w Teatrze im. Jaracza

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*