1 i 2 grudnia na deskach Teatru Pinokio odbędą się premierowe pokazy Don Kichota Miguela de Cervantesa w reżyserii Konrada Dworakowskiego.

Najdroższa Dulcyneo, Wybacz! Piszę do Ciebie ten list wiedząc, że odpowiedzieć mi nie możesz. Jednak proszę, nie gniewaj się. Nie mogłem dzisiaj przyjść. Zatrzymało mnie wiele przygód. My błędni rycerze dużo walczymy a potem morzy nas nasz rycerski sen. Ty także jesteś w tym śnie, tylko oczywiście dużo większa i jeszcze piękniejsza. Kiedy budzimy się rano, lubimy się jeszcze trochę powylegiwać. Pisząc ten list leżę właśnie wygrzewając się na ciepłym piasku la Manchy i nieustająco myślę o Tobie. Całuję Twe delikatne dłonie. Do zobaczenia! Wyruszam niebawem. Będę u Ciebie jutro. Twój D. K.

Teatr PINOKIO wraz z Grupą Coincidentia wyrusza w podróż do zapomnianych zakątków wrażliwości otwartej na metaforę budowaną przez obraz i poezję. Spektakl „Don Kichot” jest próbą odnalezienia artystycznej subtelności i zindywidualizowanej wewnętrznej refleksji, która współcześnie została wypchnięta przez teatr komentujący i twardo stąpający po ziemi. Tym razem Don Kichot staje w obronie wyobraźni, w obronie ducha, w obronie wartości miękkich i kruchych, które są tak potrzebne by zasypać podziały. Współpraca Teatru PINOKIO z Grupą Coincidentia jest dowodem na możliwość współistnienia i przenikania się teatru instytucjonalnego i alternatywnego w jednej i tej samej przestrzeni.

Spektakl powstał w koprodukcji Teatru Pinokio i Grupy Coincidentia. Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi, Miasta Białegostoku oraz Województwa Podlaskiego.

Don Kichot
tłumaczenie – Walenty Zakrzewski
adaptacja – Martyna Lechman
reżyseria – Konrad Dworakowski
scenografia – Andrzej Dworakowski
muzyka i aranżacje – Tomasz Lewandowski
obsada: Dagmara Sowa (gościnnie), Ewa Wróblewska, Łukasz Batko, Maciej Cempura (gościnnie), Paweł Chomczyk (gościnnie), Piotr Osak
Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku od 16 roku życia.

/fot. Michał Strokowski mat.pras.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Berek 2 w Teatrze Muzycznym
ja, bóg w Fabryce Sztuki
jezioro_labedzie-3
Moscow City Ballet w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*