cudzoziemkaW piątek, 30 grudnia o godz. 19:15 w Teatrze Małym w Manufakturze zobaczymy monodram Joanny Staneckiej pt. Cudzoziemka.

Monodram „ Die Fremde / Cudzoziemka“ to spektakl napisany i wyreżyserowany w oparciu o powieść Marii Kuncewiczowej z okresu międzywojnia.

To historia o szukaniu tożsamości, poczuciu wyobcowania, emigracji i tęsknocie. Jest to opowieść o spontanicznym, dzikim odczuwaniu świata, nadziei, miłości, mozolnej nauce gry na skrzypcach, nastoletniej namiętności, zbyt wielkich ambicjach i życiowej klęsce. Historia Róży Żabczyńskiej dziś w dobie masowych migracji ludności, tragedii jakie za tym idą, próbach asymilacji na obcych gruntach, poszukiwaniu siebie na obcych ziemiach, próbach ułożenia sobie życia w nieznanych środowiskach, nabiera zaskakującej aktualności. Frustracja, niespełnie artystyczne, wygórowane ambicje, doprowadzają główną bohaterkę – Różę do psychicznego wyniszczania.

„Cudzoziemka“ Marii Kuncewiczowej jest nie tylko jedną z najlepszych powieści literatury polskiej. To jeden z najciekawszych portretów kobiecych, jaki kiedykolwiek wyszedł spod pióra pisarza- obserwatora.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plakat_Kobieta_z_wydm_JPEG_do_wgladu
Taneczne zderzenia w Teatrze Muzycznym
ryl_2015_baner7
XV Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla
Więc to już? w Teatrze Arlekin

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*