Spacerem performatywnym “Włókiennicza mówi” rozpoczął się przegląd szwalnia.DOK3, będący częścią projektu Festiwale Teatru Szwalnia. Już w tę niedzielę zapraszamy na oficjalną inaugurację w Teatrze Szwalnia. 30 września o godz. 19.00 odbędzie się pokaz spektaklu “Comfort Zone” – ostatniej premiery przygotowanej z okazji jubileuszu 15-lecia istnienia grupy ART.51 ze Zgierza. Bilety: 15/25 zł, rezerwacje: promocja@teatrszwalnia.pl i 696 287 352.
Wychodzenie ze strefy komfortu w wielu poradnikach jawi się jako pierwszy krok do osiągnięcia sukcesu. Nie tak łatwo jednak o recepty, jeśli strefą komfortu jest zgoda na okrucieństwo i niesprawiedliwość władzy, ciche przyzwolenie na jej pseudoopiekuńcze matkowanie obywatelom. Każda władza z radością potraktuje nas jak dzieci, które trzeba nauczyć dobrego zachowania lub chorych, którzy wymagają troski i nieustannej kontroli. Obywatelskie posłuszeństwo bywa wygodne, ale dojrzałość to często świadome porzucenie tej wygody i zwątpienie w obowiązujące reguły.

Scenariusz i reżyseria: zespół
Występują: Agata Drewnicz-Kaczmarek, Anna Perek-Kowalska, Anna Rogala
Wizualizacje: Bartosz Strusewicz
Technika: Zbyszek Kowalski
Teksty: zespół oraz fragmenty książki „Mama kazała mi chorować” Julie Gregory, a także cytaty za: Noam Chomsky, Christopher Hitchens, Wikipedia, komentarze internetowe
Muzyka: Peaches, Boy Harsher, pieśń Indian Nawaho

Organizatorzy: Urząd Miasta Łodzi, Teatr Szwalnia, Poleski Ośrodek Sztuki
Partnerzy: WI-MA. Zakłady Przemysłów Twórczych, Widzewskie Domy Kultury, HaWa, Proxima
Patroni medialni: Kultura Dostępna, TVP3 Łódź, Radio Łódź, AICT, e-teatr.pl, Miesięcznik Teatr, Magazyn Internetowy Teatralia, Plaster Łódzki, TuŁódź

Wydarzenie odbywa się w ramach przeglądu szwalnia.DOK3. Zadanie “Festiwale Teatru Szwalnia” realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

fot. Lech Baczyński

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
powszehcny
XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych
Winny w Teatrze Nowym
teatrnapiotrkowskiej
Teatr na Piotrkowskiej: Ziemia obiecana

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*