latowteatrzelodz14 i 15 lipca o godz. 17 w Willi Grohmana rozpoczną się pokazy finałowe projektu Lato w Teatrze pt. Co w trawie piszczy. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Przez dwa wakacyjne tygodnie grupa uczniów i studentów z województwa łódzkiego brała udział w warsztatach prowadzonych przez awangardowych artystów i teoretyków sztuk współczesnych. Prowadzone zajęcia dotykały tematów z pogranicza teatru, performance, teorii i praktyki awangardy muzycznej, eksperymentu przestrzennego i multimedialnego. Były próbą zmierzenia się za pomocą ciała, głosu, przestrzeni ze zjawiskami sztuki współczesnej.

Co w trawie piszczy to pokaz pracy dwutygodniowych warsztatów dla młodzieży organizowanych w ramach Lata w Teatrze. To publiczna próba zmierzenia się ze zjawiskami sztuki współczesnej przy użyciu ciała, głosu, przestrzeni i środków multimedialnych.

Każdy może przyjść i doświadczyć kreowania otwartego w swojej formie, trochę absurdalnego spektaklu.

IMG_6100

O projekcie:

Lato w Teatrze – atrakcyjna oferta teatralna dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swojej miejscowości. Między 30 czerwca a 31 sierpnia 2012 roku w dwudziestu sześciu miastach i miasteczkach w całej Polsce odbywają się teatralne półkolonie i warsztaty, podczas których młodzi widzowie poznają teatr pod opieką profesjonalnych artystów, wspólnie przygotowują spektakl. Dzięki projektowi teatr staje się atrakcyjnym ośrodkiem działań twórczych i edukacyjnych również w czasie wakacji.

Lato w Teatrze jest projektem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 /fot.mat.pras.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lepont
Le Pont w Teatrze Małym
plakat_mini1
Trzecie urodziny Teatru V6
szwalnia.DOK2-plakat_na_stron
szwalnia.DOK 2 – informacja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*