antoineW piątek, 14 października o godz. 18 i 20:20 w Teatrze Jaracza w Łodzi wystąpi Teatr Roma ze swoim spektaklem Antoine.

Antoine to historia genialnego polskiego twórcy, którego wyrazem artystycznym stała się stylizacja włosów. Po raz pierwszy bohater pojawia się na scenie jako młody czeladnik w salonie paryskiego mistrza fryzjerstwa w 1903 roku. W kolejnych odsłonach widzimy jak rozkwita jego talent i narasta wielka kariera w Europie i Stanach Zjednoczonych.

W spektaklu ukazano najbardziej znaczące wątki w historii Antoina. Obcięcie włosów francuskiej aktorki Evy Lavalliere, fryzura dla Josephine Baker, w której jako pierwsza czarnoskóra kobieta pojawiła się na okładce magazynu Vogue, skrócenie włosów prezydentowej Eleonor Roosvelt. Antoine miał wyjątkową umiejętność rozumienia i postrzegania świata. Jego artystyczna wrażliwość została zaprezentowana przez niezwykłą więź z Xaverym Dunikowskim, przyjacielem jego życia. Rozterki pomiędzy szaleństwem sztuki, a życiem codziennym zostały pokazane przez pryzmat relacji z żoną Marie. Obok paryskiej historii Antoina w spektaklu jednocześnie toczy się historia sieradzka. Zderzenie dwóch światów, ekscentrycznego, paryskiego fryzjera z szarą rzeczywistością Polski lat 70-tych ukazuje obyczajowy kontrast. Za pomocą groteskowej postaci przewodniczącego rady miasta zaczerpniętą wprost z PRL-u pokazano jakim ‘wyzwaniem’ jest Antoine, który u schyłku życia postanowił wrócić w rodzinne strony.

W obsadzie przedstawienia znaleźli się: Lesław Żurek, Tamara Arciuch, Bartosz Opania, Michał Milowicz, Aleksandra Szwed, Anna Guzik, Martyna Kliszewska, Bartek Kasprzykowski/Piotr Nowak. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny jest Jakub Przebindowski.

Cena biletów wynosi: 60 i 100 zł. Spektakl jest wyłącznie dla widzów dorosłych.

/na podstawie mat.prom.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Brave_Kids_LAOS
Brave Kids w Łodzi
17czerwca_060
Homme@Home. Człowiek wobec żywiołów
Plakat_Lodz6_1
Dotknij Teatru 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*