W sobotę, 22 lutego o godz. 17 w Teatrze Pinokio rozpocznie się premiera sztuki Ander-sen według koncepcji Łukaza Bzury i tekstu Bronisława Maja, w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego. Sztuka skierowana jest do widza w wieku 7+.

Wyobraźmy sobie, że w środku lasu mieszka Czarownica. Ani zła, ani dobra. Jest panią lasu i władczynią Słów, które mogą ułożyć się w opowieść o sile kreacji. Do Czarownicy przybywają zbłąkani wędrowcy i tułacze żądni przygód, także ci, którzy chcą spełnić swoje marzenia, pozbyć się trosk… – i tylko ona może im w tym pomóc…

Wyobraźmy sobie dzień z życia Czarownicy. A może rok? A może całe stulecie? Kiedy wieje wiatr, kiedy śnieży – staje się ona władczynią czasu.

Czego chce od niej wracający z wojny Żołnierz? O czym marzy Mała Syrena? Czy Ołowiany Żołnierzyk może kochać? Czego szuka u niej błąkająca się po lodowych pustkowiach dziewczynka? Czy miłość i wybaczenie rzeczywiście są bezgraniczne? Niezwykły, poetycki tekst Bronisława Maja w oryginalny sposób reinterpretuje klasyczne baśnie Andersena. Wchodząc z nimi w żywy dialog, opowiada o miłości, wybaczeniu i empatii.

ANDER-SEN
koncepcja: Łukasz Bzura
tekst: Bronisław Maj
reżyseria: Tomasz Kaczorowski
scenografia: Justyna Bernadetta Banasiak
muzyka: Miłosz Sienkiewicz
inspicjent: Anna Woźniak-Płacek
występują: Łukasz Batko, Krzysztof Ciesielski, Danuta Kołaczek, Małgorzata Krawczenko, Żaneta Małkowska, Piotr Osak, Anna Sztuder-Mieszek, Natalia Wieciech

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
offpolnocna
Premiery teatralne – luty 2018
Lo Speziale w Teatrze Wielkim
Festiwale Teatru Szwalnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*