dziatwaOd 23 do 26 maja Bałuckie Ośrodki Kultury zapraszają na 39. edycję Dziatwy.

„Młodzi na scenie” – hasło Festiwalu sięga dalej niż poza aktorską maskę. Chcemy zwrócić uwagę na młodego człowieka i jego postrzeganie świata, siebie, innych, jego opinii, emocji, pytań. Scena teatralna jest dla tego forum. Fundament Dziatwy to zmiana świata przez młodych ludzi.

W ramach imprezy odbędą się warsztaty, spotkania, przegląd spektakli oraz na korowód teatralny główną ulicą miasta.

Program:

23 maja – środa

Bałucki Ośrodek Kultury „Rondo” ul. Limanowskiego 166
12.30 obiad

Bałucki Ośrodek Kultury „Na Żubardzkiej” ul. Żubardzka 3
g. 13.30 Inauguracja Przeglądu
g. 13.45 – 16.30 Przegląd przedstawień
13.45 – Teatr Lustro przedstawienie „Len” – Łódź 13.55
14.10- Teatr Pacynki przedstawienie „Zaginiona Królowa” – 14.45
15.00- Scena Kotłownia przedstawienie „Dziób w dziób” – Ostrów Mazowiecka – 15.45
16.00 Teatr Etna przedstawienie „Jak Gyom zostawał starszym Panem”- Piaseczno -16.30

Bałucki Ośrodek Kultury „Rondo” ul. Limanowskiego 166
g. 17.00 – 26.Wystawa Rysunku i Malarstwa „Mój Teatr”
Wernisaż, podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień
Ośrodek „Słoneczna Polana” – Grotniki
g. 19.30 Warsztaty „Bajkostwory” – prowadzenie Michał Malinowski
g. 19.30 Omówienia

24 maja – czwartek

Bałucki Ośrodek Kultury „Lutnia”, ul. Łanowa 14
g. 10.00 – 12.55 Przegląd przedstawień
10.30- Teatr Fart przedstawienie „Pojedynek – Monodram”- Rzeszów – 10.45
11.00- Teatr Pacynka przedstawienie „Były sobie Mrówki” – Bydgoszcz – 11.20
11.35- Zespół Teatralny Pod sceną przedstawienie „Kury nie pieją”- Stryków – 11.46
12.00- Teatrzyk 23 Junior przedstawienie „Pudło”- Warszawa – 12.20
12.35- Zespół Psia Kość przedstawienie „Jak zachwyca, skoro nie zachwyca” – Słupca 12.55

Bałucki Ośrodek Kultury „Rondo”
13.10 obiad

Bałucki Ośrodek Kultury „Lutnia”, ul. Łanowa 14
g. 14.00– 17.15 Przegląd przedstawień
14.00 – Teatr Gromadka przedstawienie „Zielony Wędrowiec”- 14.35
14.55 Teatr Bez Granic przedstawienie „A niech to gęś kopnie” – Chludowo – 15.05
15.20- Pociąg Teatralny przedstawienie „Dziób w dziób” – Poznań – 15.55
16.10- Bez Komentarza – grupa młodsza przedstawienie „Dokąd oni idą ?” – Wałbrzych – 16.30
16.45- Na Krawędzi przedstawienie „Historie z szarego” – Kędzierzyn Koźle 17.15

Ośrodek „Słoneczna Polana” – Grotniki
g. 19.30 Warsztaty „Bajkostwory” – prowadzenie Michał Malinowski
g. 19.30 Omówienia

25 maja – piątek

Bałucki Ośrodek Kultury „Na Żubardzkiej”, ul. Żubardzka 3
g. 9.00– 10.15 Przegląd przedstawień
9.00- Teatr Pi Razy Drzwi przedstawienie „Koniec świata” – Warszawa – 9.25
9.40- Teatr Bambo przedstawienie „Bajka o sennej Nutce” – Rumia – 10.15

Pasaż L. Schillera – ul Piotrkowska – Pasaż Rubinsteina 0
g. 11.00 – 13.00 „Korowód” – happeningowa akcja teatralna

Wyspa Kultury ul. Stawowa 28
13.45 obiad
g. 15.00-18.00 Warsztaty
Warsztat „Młody człowiek i słowo w pracy scenicznej” – prowadzenie Grażyna Kołodziej
Warsztat „Młody aktor na scenie – rola, praca z rekwizytem i przestrzenią” – prowadzenie Anna Guzik
Warsztat „Młody teatr i zabawa” – prowadzenie Katarzyna Tarkowska
Warsztat „Ruch w dialogu” – prowadzenie Katarzyna Żuk

Ośrodek „Słoneczna Polana” – Grotniki
g. 20.00 Omówienia
g. 20.00 Ognisko i zabawa dla uczestników Przeglądu

26 maja – sobota

Bałucki Ośrodek Kultury „Lutnia”, ul. Łanowa 14
g. 10.30 Podsumowanie Przeglądu, wręczenie nagród

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
smile
Kabaret Smile w Lutni
jakobi
Jakobi i Leidental w Teatrze Nowym
bycjakelizabeth
Być jak Elizabeth Taylor w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*