z2Jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego sezonu za nami. Od 4 listopada w łódzkim Teatrze Muzycznym zadomowił się Zorro.

To „musical dla dzieci w każdym wieku” oparty na motywach, znanej z powieści Johnastona McCulleya, historii o dziejach obrońcy prawa amerykańskiej prerii w czarnej masce. Autorem libretta i reżyserem spektaklu jest znany aktor Jacek Bończyk.

Przedstawienie, skierowane w swej konwencji przed wszystkim do dzieci, rozpoczyna Łowca Bajek, który pełni rolę swoistego narratora, łącznika między światem baśni i rzeczywistym.Jego dyskusja z publicznością i postaciami pozwala młodemu widzowi rozgraniczyć realizm od fantazji.

Samo przedstawienie przypomina popularny w latach siedemdziesiątych serial, a niektóre dialogi zwłaszcza w wykonaniu konia Tornado odwołują się do wyrafinowanego poczucia humoru starszej publiczności. Spektakl bawi dzieci tajemnicą i sensacją, pogoniami i walkami na szpady oraz licznymi skocznymi piosenkami. Podziw budzi choreografia  partii tanecznych do muzyki wywodzącej się z hiszpańskiej kultury: tanga, flamenco i passo doble. Scenografia, choć oszczędna, oparta głównie na barwnych zasłonach, w swej symbolice rozwija wyobraźnię dziecka. Piękne, kolorowe stroje cieszą oczy i wyraźnie rozgraniczają kobiecość od męskości.

joomplu:44856

Być może w dialogach jest za mało utarczek słownych, które mogłyby przyciągnąć starszych widzów (a przecież i do nich kierowana jest sztuka wnioskując z podtytułu). Być może o dwie piosenki liryczne jest tu za dużo i  milusińscy, zwłaszcza w drugim akcie, zaczynają się już wiercić. Mimo tych drobiazgów musical Zorro uważam za dobry punkt programu rodzinnych, weekendowych wycieczek oraz sposób na zachęcenie dzieci przez szkoły do obcowania z kulturą.


/fot. mat.pras – canabio.pl

PRZECZYTAJ INNE RECENZJE SPEKTAKLI NA STRONIE PLASTRA

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
KRLESTWO_FOT._RADOSAW_FRK_2
Festiwal Szkół Teatralnych: Królestwo – recenzja
przypadek_adasia_miauczyskiego_20130324_1875650978
Letnia scena: Przypadek Adasia Miauczyńskiego – recenzja
zazamknie
Przy drzwiach zamkniętych – recenzja
4 komentarze
 • patryk
  13 marca 2013 at 15:35

  genialny seans

 • patryk
  13 marca 2013 at 15:34

  super polecam wam dużo akcji i przygody 😀 😆 8) 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😆 😆 😀 😆 😆 😆 😆 😆 😆

 • na10ta
  15 stycznia 2013 at 17:44

  Było bardzo fajne Polecam !!! 😉 😀 😆

 • 8 listopada 2012 at 14:26

  To było głupie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*