W piątek w Teatrze Nowym łodzianie będą mieli niepowtarzalną okazję udać się w egzystencjalną podróż w zaświaty – a to za sprawą najnowszej premiery – dramatu „Transfer” Maksyma Kuroczkina.  

Biznesmena Aleksiej Curikow (Przemysław Kozłowski) wyrusza wraz z kolegą Aleksandrem Pampuchą (Michał Bieliński) i swoją sekretarką Maszą (Marta Dobecka) na wyprawę do piekła. Zostali zaproszeni tam przez nieżyjącego już ojca Aleksandra – Wielkiego Zająca (Wojciech Droszczyński). Wycieczka jest pretekstem do rozważań egzystencjalnych, dramat miesza komedię z horrorem i szczyptą magii.

„W niezwykłej aurze, niczym z filmów Lyncha, bohaterowie odbywają podróż, która ma zmusić ich do autorefleksji” – zapowiadają premierę twórcy przedstawienia. „Transfer” zmusza do zastanowienia się: kim jestem; czy jestem tym, kim rzeczywiście chciałbym być; czy nie marnuję czasu, który jest mi dany?

– Bohaterowie, a przez to także widzowie, mają wyciągnąć wniosek, zatrzymać się na moment, żeby zastanowić się, czy ich życie ma sens – mamy je w końcu tylko jedno – opowiadał o przedstawieniu jego reżyser, Norbert Rakowski.

Niezwykle wyraziste role reżyser powierzył wspomnianym już Michałowi Bielińskiemu, Przemysławowi Kozłowskiemu, Marcie Dobeckiej i Wojciechowi Doroszczyńskiemu. Na deskach Nowego zobaczymy też Marka Cichuckiego, Tomasza Kubiatowicza, Joannę Niemirską, Mariusza Ostrowskiego, Małgorzatę Skoczylas, Sławomira Suleja oraz Bartosza Turzyńskiego.

Scenografię do przedstawienia stworzył Wojciech Stefaniak. – Jest ona syntezą zdarzeń, które odbywają się w sztuce. Ma na celu przenoszenie widza w różne wymiary – tłumaczył zastosowanie lustrzanej rampy jako tła dla wydarzeń reżyser Rakowski.

Oczekiwania wobec realizatorów „Transferu” są bardzo duże. Sztuka cieszy się w Rosji ogromną popularnością, uważana jest za prawdziwe „wydarzenie artystyczne” i najlepszy rosyjski dramat, a jej premierę w Łodzi zaszczyci swoją obecnością sam autor – Maksym Kuroczkin. Norbert Rakowski nie powinien mieć jednak problemu z podołaniem temu zadaniu. Łódzkiej publiczności znany jest z realizacji takich przebojów teatralnych jak „Testosteron”, czy „Plotka” w Teatrze Powszechnym, za którą w 2008 roku został uhonorowany Złotą Maską. Czy „Transfer” okaże się równie wielkim sukcesem, dowiemy się już wkrótce.

Planowany termin premiery – 29 stycznia 2010, godzina 19:00, Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi.

Transfer - Teatr Nowy w Łodzi Transfer - Teatr Nowy w Łodzi Transfer - Teatr Nowy w Łodzi
Transfer - Teatr Nowy w Łodzi Transfer - Teatr Nowy w Łodzi Transfer - Teatr Nowy w Łodzi
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
komisariat
Zwariowany komisariat – recenzja
01-wycinka-fot-natalia-kabanow
XXI MFSPiN: Wycinka – recenzja
IMG_9940
MFSPiN: Buda dla psa – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*