klimakteriumSpektakl „Klimakterium… i już” okrzyknięty największym humorystycznym hitem, w stu procentach spełnia swoje przeznaczenie.

W łódzkim Teatrze im. Stefana Jaracza, w niedzielny wieczór, wypełniona po brzegi  sala mogła podziwiać największej klasy polskie aktorki: Elżbietę Jodłowską w roli Pameli, Elżbietę Jarosik jako Malinę, Krystynę Sienkiewicz w roli Krysi oraz Ludmiłę Warzechę jako Zosię.

Spektakl w przystępny, nieco prześmiewczy sposób ukazuje trudy życia kobiet po pięćdziesiątce. Każda z czterech bohaterek to inny temperament, inne podejście do życia i różne problemy.  Menopauza to zasadniczo okres wstydliwy dla kobiet. Żadna z nich nie chce o nim mówić, a badania traktowane są jako zło konieczne. Spektakl niesie za sobą ważne przesłanie- klimakterium to nieodłączna część każdej kobiety, zachęca też do badania się.

Ważnym aspektem jest to, że w spektaklu nie unika się tematów tabu. W bezpośredni sposób pokazuje się jak radzić sobie z problemami, na jakie napotyka na swojej drodze każda dojrzała kobieta. Bohaterki nie unikają rozmów na żaden temat, nie boją się mówić o zdradzie, chorobie czy swoich przywarach.

„Klimakterium… i już” to sztuka zagrana naprawdę fantastycznie mimo niezbyt bogatej scenerii czy ilości aktorów na scenie. Wystarczyła czwórka wspaniałych kobiet, aktorek ,żeby publiczność oszalała na ich punkcie. Interaktywne włączanie osób z widowni też było niemałym zaskoczeniem dla widzów, szczególnie męskiej części.
Całość okraszona była polskimi przebojami, ze słowami idealnie dopasowanymi do całości sztuki.

Słowem podsumowania, publiczność bawiła się naprawdę świetnie.  Salwy oklasków podczas sztuki i na koniec świadczyły o naprawdę udanym przedstawieniu.  Na widowni zasiadły nie tylko „kobiety w wieku menopauzalnym”, ale i mężczyźni oraz młodzież, i o dziwo wszyscy bawili się jednakowo dobrze, a męska część widowni nie oburzała się nawet o żarty skierowane przeciw nim.

Z całą pewnością możemy polecić obejrzenie spektaklu każdej osobie, niezależnie od wieku oraz okresu, w jakim się znajduje!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
slubdoskonaly
Ślub doskonały w Teatrze Muzycznym – recenzja
komediant
Komediant w Teatrze im. Jaracza – recenzja
iwonak
Iwona, księżniczka Burgunda Teatru Studyjnego – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*