IMG_1775Za nami tegoroczna Letnia Scena. W środę, 30 sierpnia, w Domu Literatury w Łodzi zaprezentowano towarzyszący konkursowi spektakl “Wojciech Młynarski. O tych, co się za pewnie poczuli”. Wcześniej jednak jury tegorocznego konkursy: Andrzej Czerny, Gabriela Matuszek i Mateusz Sidor przedstawili werdykt.

Dwie pierwsze równorzędne nagrody w wysokości 4.000 zł każda przyznano następującym spektaklom: “Deja vu, czyli windą do nieb” w reżyserii Jadwigi i Tadeusza Kutów i Jacka Szreniawy (TEATR NASZ z Michałowic ) za komedię, która otwiera przestrzeń dla śmiechu oraz refleksji   o egzystencjalnej głębi pozornych przypadków. Całość zawarta w niebanalnej formule dramaturgicznej oraz “Podróże przez sny. I powroty” w reżyserii Lecha Raczaka (Fundacja Orbis Tertius – Trzeci Teatr Lecha Raczaka ) za autorskie i osobiste ukazanie uniwersalnych przestrzeni przeżywania istoty egzystencji w nieskomplikowanej i koherentnej wizji teatru.

Nagrodę aktorską  w wysokości 2.000 zł  przyznano Ewelinie Ciszewskiej za stworzenie konsekwentnej i sugestywnej postaci w spektaklu ,,Maria S.’’ w reżyserii własnej (TEATR SZTUK z Oleśnicy).

Potem nastał czas na dziewiętnaście utworów Wojciecha Młynarskiego. Na scenie pojawili się: Ewa Cieślak, Bartosz Gajda, Łukasz Hanzel, Adam Mortas, Paulina Wachowicz, Aleksandra Windyga i Adrianna Zuchmańska. Scenariusz i reżyseria – Teresa Stokowska-Gajda, ruch sceniczny – Kazimierz Knol.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
WPC1
Arlekin nagrodzony na Festiwalu Rainforest World Puppet Carnival
IMG_0556_kopia
Młody Duch Tańca w Teatrze Wielkim (foto)
arsenefoto
Wieczór Iluzji w Teatrze Szwalnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*