10001452_476245172502380_1444444698_nWjeżdżamy w bramy czyli spektakl łódzkiego Teatru Pinokio odbywa się w miejscu nietypowym, bo na podwórkach Łódzkich kamienic. Mimo, że projekt ten jest kierowany głównie do najmłodszych to przyciąga on osoby w każdym wieku. W przedstawieniu Konrada Dworakowskiego wszyscy mogą znaleźć coś dla siebie, a interaktywne zabawy z aktorami sprawiają, że nawet przez moment nie jest nudno.

Spektakl rozpoczyna się wymianą poglądów na temat tego co w mieście Tuwima jest dobre, a co należałoby zmienić. Przygotowując się do projektu, autorzy, zdania na ten i inne tematy zbierali pośród uczniów szkół i mieszkańców dzielnicy Łódź Polesie dopełniając je w trakcie przedstawienia opiniami zgromadzonych widzów. Podczas przedstawienia aktorzy poruszają bardzo ważne dla najmłodszych łodzian sprawy. Zapraszają do rozmowy o szacunku, rodzinie, snach i marzeniach. Mimo scenerii, która nie kojarzy się najlepiej wszystko odbywa się w niesamowicie ciepłej i miłej atmosferze, pełnej sympatii i życzliwości. Widzowie mogą liczyć na sporą dawkę wpadających w ucho piosenek, a nawet na uściski od aktorów.

Przedstawienie przyciągnęło i zaangażowało bardzo wiele osób, zwłaszcza dzieci, które bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach. Nawet Ci najbardziej zbuntowani nie mogli powstrzymać się od wyklaskiwania rytmu melodii Pozwólmy dziecku żyć po sąsiedzku.

joomplu:69732

Teatr Pinokio zadbał o wszystko przygotowując dla swoich gości skromny poczęstunek. Dopisała także pogoda, która wręcz zapraszała do udziału w zabawie. Pinokio, wbrew obecnemu trendowi tworzenia przedstawień o nazbyt wyszukanej formie i pseudointelektualnej treści, mówi o rzeczach najważniejszych w najprostszy sposób, docierając nie tylko do najmłodszych widzów. Przedstawienie, które swoją premierę miało z okazji festiwalu Dotknij Teatru, jest przykładem wyjścia teatru do publiczności. Poprzez to spotkanie twórcy z Pinokia starają się wytwarzać w młodych ludziach potrzebę i chęć uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Mamy nadzieję, że tego typu inicjatyw będzie więcej.

/fot. Emilia Całka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wieszczek_akcja_spoleczna1
Za sceną: Krzysztof Wieszczek (wywiad)
Madagaskar w Teatrze Muzycznym (foto)
29. Festiwal Szkół Teatralnych zakończony – wyniki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*