lalki_2Autorski Teatr Ognia i Papieru miszkańca Łodzi, Grzegorza Kwiecinskiego ze spektaklem “Lalki, moje ciche siostry” według prozy Henryka Bardijewskiego będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek Katowice Dzieciom.

 
Spektakl zostanie zaprezentowany 29 maja w Teatrze Ateneum w Katowicach. Ten sam spektakl zostanie zagrany także na Międzynarodowym Featiwalu Teatralnym Walizka w Łomży 10 czerwca br. Na obu Festiwalach Teatr Ognia i Papieru wystąpi w ramach imprez towarzyszących.

Premiera spektaklu miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku w Łódzkim Domu Kultury. Przedstawienie było prezentowane w 2009 roku między innymi na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalkowych w Opolu, w Muzeum Regionalnym w Radomsku, na Miedzynarodowym Festiwalu Lalka też Człowiek w Warszawie oraz w Fabryce Trzciny w Warszawie.

Monodram ten wykonuje Anita Pawlak-Zygma, kompozytorem i wykonawcą muzyki jest Piotr Zygma. Autorem scenografii i reżyserem spektaklu jest Grzegorz Kwieciński, który pracuje aktualnie nad spektaklem ” O Kasi co gaski zgubiła” w Teatrze Lalki i Maski Groteska w Krakowie. Premiera spektaklu odbedzie się 12 czerwca.Jesienią zaś w Białostockim Teatrze Lalek zostanie otwarta wystawa prac plastycznych i obiektów teatralnych Grzegorza Kwiecińskiego.

/mat.pras.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Teatr Szwalnia podsumowuje sezon 2018/19
Jola_Gzela_0122
Soliści Teatru Muzycznego nagrodzeni
V_MONOfest-nagrodzeni
Nagrody V MONOfestu przyznane

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*