Nowe logo, nowe technologie, nowa fasada i nowe fotele – Teatr Muzyczny szykuje się do rozpoczęcia sezonu artystycznego. Na premierę po pierwszym w historii placówki generalnym remoncie już teraz zabrakło biletów!

Remont trwał cztery lata i pochłonął ponad 50 milionów złotych. – Dzięki temu miasto zyskało obiekt, który jest perełką – zachwycała się Agnieszka Nowak, wiceprezydent miasta.

Teatr zachwyca pięknie wyremontowaną fasadą i foyer ozdobionym odnowionymi płaskorzeźbami, przedstawiającymi muzyków i aktorów. Dobudowano między innymi prawą kieszeń sceniczną oraz salę baletu. Odnowiono także salę kameralną, szatnie i całe zaplecze. Teatr zyskał nowe urządzenia technologiczne: nagłośnienia, oświetlenia i urządzeń mechanicznych. Poprawie uległa nawet sama akustyka.

Mieszkańcy Łodzi będą mogli przekonać się o skali przedsięwzięcia na własne oczy już 1 października podczas oficjalnego otwarcia, a za razem premiery musicalu „Wonderful Town” Leonarda Bernsteina.

– Kompozytor stworzył musical z miłości do Nowego Jorku, a my chcemy wystawić „Wonderful Town” z miłości do naszego miasta, Łodzi – mówił Zbigniew Macias, zastępca dyrektora do spraw artystycznych Teatru Muzycznego.

Musical opowiada historię dwóch sióstr, które przyjeżdżają do Nowego Jorku w pogoni za marzeniami. Jedna chce zostać sławną aktorką, druga pisarką. Widzowie zobaczą wiele scenek rodzajowych, typowych dla NY lat 50-tych. Wszystko oprawione jest różnorodną muzyką. Nie zabraknie swingu, rock and rolla i bluesa. Do realizacji premiery zaangażowano artystów z Łodzi i z Polski. Na scenie pojawią się znani łódzkiej publiczności aktorzy Teatru Muzycznego oraz młodzi, ale niezwykle obiecujący śpiewacy.

Stare logo teatru

Zmiany dotyczące teatru to nie tylko remont i nowe pozycje w repertuarze, ale także nowe logo. Dyrekcja idąc z duchem czasów postanowiła odświeżyć identyfikację wizualną swojej placówki. Przyjęty w tym celu logotyp jest nowoczesny i dynamiczny, choć może być nieco nieczytelny. Czy przyjmie się, a łodzianie będą kojarzyć go z Teatrem Muzycznym, czas pokaże.

/tekst Agata Jędrzejewska

Zobacz też:

Teatr Muzyczny przygotowany do nowego sezonu

Powróćmy jak za dawnych lat – recenzja

Na końcu tęczy Teatru Muzycznego (foto, video)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
a2011-04-02_18-09-34
Jurki w Klubie Nauczyciela (foto)
14188650_10150665153254986_8533724007540175541_o
Zostań wolontariuszem szwalnia.DOK2
IMG_9621
Dura sex sed sex w Domu Literatury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*