15062013_067Mniej więcej raz na miesiąc w willi Teodora Milscha zbiera się grupka ciekawskich, aby obejrzeć niezwykły spektakl iluzji pod nazwą Sztukmistrz.

Za projektem stoją Bartłomiej Cichała oraz Radosław Grzanka, czyli Grupa Iluzjonistów Kreators. Przez dwie godziny wciągają widzów w świat niezwykłości, prezentują największych magów, a także wiele różnorakich sztuczek.

Wszystko rozpoczyna się od głosowania – czterech prestidigitatorów walczących o kontrakt – Houdini, Alexander, Thurston i Kellar. Kto go otrzyma, a kto zginie? Wybór podejmuje jeden z losowo wybranych uczestników pokazu. I tak do końca – bo Sztukmistrz, to interakcja z publicznością. Praktycznie każda ze sztuczek wciąga widzów i zmusza ich do współdziałania, a to decydowaniu o losie – wyborze, a to asystowaniu iluzjonistom podczas danego triku. Wszystko to w bardzo przyjacielskiej atmosferze.

joomplu:56715

A w tle klimat starej willi Milscha, will pełnej tajemnicy i… duchów, które również objawiają się podczas spektaklu. Całość poprzez kręte ścieżki doprowadza do tego jednego, wielkiego, tytułowego sztukmistrza.

Zobacz także:

Noc Muzeów w Muzeum Iluzji (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCN3505
Oratorium Dance Project w Wytwórni (foto)
Podsumowanie Festiwali Teatru Szwalnia
t5
Letnia Scena 2014: Takaja (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*