Rozpoczęła się rekrutacja do łódzkiej szkoły baletowej. Zapraszamy dziewczęta i chłopców klas 3 szkoły podstawowej do rozpoczęcia nauki w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Łodzi.

W dniu 1 lutego 2020 roku o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte Szkoły w siedzibie szkoły przy ul. Wrocławskiej 3/5 w Łodzi. Będzie to świetna okazja do poznania szkoły i kadry, czy też przyjrzenia się temu jak wyglądają lekcje.

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Feliksa Parnella w Łodzi to szkoła publiczna, w której dzieci uczą się zarówno przedmiotów ogólnokształcących jak i artystycznych, kształcąc się w zawodzie tancerz. Nauka trwa 9 lat i kończy się egzaminem dyplomowym i maturalnym. Wśród przedmiotów artystycznych są między innymi: taniec klasyczny, taniec współczesny, taniec ludowy i charakterystyczny, taniec dawny, historia tańca oraz przedmioty muzyczne.
Uczniowie występują przed publicznością na koncertach i przedstawieniach profesjonalnych scen teatralnych, takich jak na przykład Teatr Wielki w Łodzi, a także biorą udział w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach. Absolwenci szkoły pracują w teatrach i zespołach w Polsce i za granicą.


Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Łodzi to szkoła kameralna, dzięki czemu uczniowie nie są anonimowi, a nauczyciele mogą indywidualnie podejść do rozwoju każdego dziecka. Szkoła wspiera uczniów również na innych płaszczyznach. Zatrudnia dietetyka, a w szkole znajduje się kuchnia, w której codziennie przygotowywane są świeże posiłki dla uczniów. W szkole znajduje się również pracownia krawiecka, w której przygotowywane są stroje dla wszystkich uczniów. Dzieci mają na miejscu wsparcie fizjoterapeuty i psychologa. Dla uczniów spoza Łodzi przygotowane są miejsca w Bursie Szkół Artystycznych, w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły.

Wnioski o przyjęcie do szkoły przyjmowane są od 1 stycznia do 28 lutego 2020 r. W marcu odbędzie się badanie predyspozycji kandydatów. Więcej informacji na temat rekrutacji znajdą Państwo na stronie https://bip.e-cea.pl/1305/przyjmowanie-uczniow-do-szkoly


Serdecznie zapraszamy!
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Feliksa Parnella w Łodzi
ul. Wrocławska 3/5, Łódź
tel. 42 613 10 20, www.osblodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3618
Takbir w Domu Literatury (foto)
lopta2012
ŁóPTA 2012 – werdykt
Letnia Scena 2019: Kłopoty małżeńskie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*