gorka11Ponad sto osób obejrzało spektakl muzyczny inaugurujący trzynastą edycję Letniej Sceny Forum. Wszystko to za sprawą Stanisława Górki i jego Towarzystwa Teatralnego “Pod Górkę”.

Artysta zaprezentował spektakl, w którym wplątano piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Jednak specyficzna aranżacja, Górce na fortepianie towarzyszył Jerzy Derfel, powodowała, że całość była bardziej dramatyczna, niż komediowa. Chociaż akcentów humorystycznych także nie zabrakło. Górka zaprezentował rok z życia mężczyzny, podróżnika, wiecznego tułacza z walizką, czekający na swój pociąg, na którymś z peronów.

“No i jak tu nie jechać – powrót starszych panów” podzielono na cztery części, odpowiednie do kolejnych, choć nie do końca, pór roku. Część pierwsza – wiosenna związana była z imieniem Monika, druga – jesienna Eurydyka, kolejna to kryminalna zima, na zakończenie lato (z próba happy endu).

joomplu:23547

Stanisław Góra zainaugurował tegoroczną Letnią Scenę Forum. Także ją zakończy, tym razem spektaklem “Colas Breugnon”. W międzyczasie czeka nas jeszcze sześć innych przedstawień.

Zobacz także:

Letnia Scena Forum 2011 – program, informacje

LSF 2010: Emigranci (foto)

LSF 2010: Jurki w ŚFK (foto)

LSF 2010: Kabaret Hrabi w ŚFK (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8475
Letnia Scena: Pocałunek (foto)
a2011-03-05_19-33-12
Czesuaf z Widelcem w Przechowalni (foto)
Letnia Scena 2019: Początek końca (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*