Teatr Pinokio w Łodzi bierze udział w tegorocznym projekcie TEATR POLSKA 2019 organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Celem TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

Teatr Pinokio wraz z Pawłem Chomczykiem i Dagmarą Sową, tworzących niezależny teatr – Grupa Coincidentia pokażą spektakl „Don Kichot” w pięciu miejscowościach – Ełku, Suwałkach, Kluczborku, Bełchatowie i Nowej Soli:

10.09, godz. 18:00 – Ełckie Centrum Kultury,

12.09, godz. 19:00 – Suwalski Ośrodek Kultury,

19.09, godz. 18:00 – Kino Bajka w Kluczborku,

12.10, godz. 18:00 – Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie,

29.11, godz. 18:00 – Nowosolski Dom Kultury.

„Don Kichot” jest spektaklem o nieoczywistym i zróżnicowanym języku. Jego forma próbuje godzić ducha rycerskiej opowieści Cervantesa i doświadczenia współczesnego teatru z jego skłonnością do komentowania aktualnej sytuacji społeczno-politycznej i historycznej. Poprzez muzykę na żywo, elementy teatru formy i teatru dramatycznego łączy w sobie odległe koncepcje estetyczne, chcące odnaleźć wspólny mianownik w zaśmieconej rzeczywistości jaka nas otacza.

Spektaklowi będą towarzyszyć działania warsztatowe, w których twórcy sztuki skupią się na narracji i zachęcą uczestników do pytań o jej normatywność – tym samym poruszając także kwestię normatywności Don Kichota – człowieka. Spotkanie przyjmie formę żywej dyskusji przeplatanej praktycznymi działaniami teatralnymi, w trakcie których uczestnicy sprawdzą siłę swoich przekonań i argumentów.  

Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2022
Inauguracja VII Festiwalu Puls Literatury (foto)
IMG_6301
Kabaret Pętla Ósemka – Pogłowie (foto)
IMG_8571
Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili w Teatrze Wielkim (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*