monografika2V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest to posiadające markę i bogatą historię wydarzenie, prezentujące łódzkiej publiczności wartościowe artystycznie spektakle teatru jednego aktora.

Do tej pory w ramach festiwalu zagrali m.in. Bronisław Wrocławski, Jan Peszek, Atsushi  Takenouchi, Dobromir Dymecki, Janusz Stolarski, Justyna Wasilewska.

MONOfest  posiada formę konkretnie sprofilowanego przeglądu, promującego i badającego w szerokim aspekcie  zjawisko monodramu.  Istotą zadania jest inicjowanie nowatorskich zdarzeń artystycznych i konfrontowanie ich z dorobkiem artystów utytułowanych.  MONOfest  jest przeglądem  realizowanym w dwóch nurtach. Pierwszy z nich to przegląd konkursowy, tworzony w toku wolnego naboru.  Nurt drugi zaś to cykl prezentacji mistrzowskich. Spektakle promowane będą do udziału  w konkursie przez radę programową, złożoną z ekspertów w dziedzinie monodramu w oparciu o regulamin konkursu. Prezentacje konkursowe oceniane i nagradzane będą przez jury składające się profesjonalnych twórców (mistrzów monodramu). Prezentacje mistrzowskie i konkursowe poszerzone będą o warsztaty tematyczne, panele dyskusyjne z udziałem jury.

Wskazane wydarzenia  uzupełniające podejmować będą zagadnienia teoretyczne  i realizacyjne (aktorskie i reżyserskie) związane ze sztuką monodramu. Ich celem będzie stworzenie platformy wymiany doświadczeń twórców, w tym twórców amatorów oraz zbudowanie zaplecza teoretycznego dla krytycznego spojrzenia na współczesny monodram  i szukania nowych kierunków rozwoju tej dziedziny teatru.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 20-22 października w Teatrze Szwalnia.

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 lipca.
Regulamin i karta zgłoszeniowa są dostępne do pobrania na stronie:
www.teatrszwalnia.pl/monofest

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
karamazow
Złote Maski 2012/13 przyznane
Inauguracja Festiwalu Sztuki Ulicznej “Hokus Pokus” (foto)
Musicalowy master class z Kasią Łaską i piątkowy minikoncert. Teatr Muzyczny gra wirtualnie
1 Komentarz

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*