monografika2Ruszył otwarty na bór na VI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest 2018, który odbędzie się w Teatrze Szwalnia w dniach 26-28 października. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 lipca.

VI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MonoFest to posiadające markę i bogatą historię wydarzenie, prezentujące łódzkiej publiczności wartościowe artystycznie spektakle teatru jednego aktora. Do tej pory w ramach festiwalu zagrali m.in. Bronisław Wrocławski, Jan Peszek, Atsushi Takenouchi, Dobromir Dymecki, Janusz Stolarski, Justyna Wasilewska i Joanna Szczepkowska. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 26-28 października.

MonoFest posiada formę konkretnie sprofilowanego przeglądu, promującego i badającego w szerokim aspekcie zjawisko monodramu. Istotą zadania jest inicjowanie nowatorskich zdarzeń artystycznych i konfrontowanie ich z dorobkiem artystów utytułowanych. MonoFest jest przeglądem konkursowym. Spektakle promowane będą do udziału w konkursie przez radę programową, złożoną z ekspertów w dziedzinie monodramu w oparciu o regulamin konkursu. Prezentacje konkursowe oceniane i nagradzane będą przez jury składające się profesjonalnych twórców. Prezentacje konkursowe i wydarzenia towarzyszące poszerzone będą o warsztaty tematyczne, panele dyskusyjne z udziałem jury.

Wskazane wydarzenia uzupełniające podejmować będą zagadnienia teoretyczne i realizacyjne (aktorskie i reżyserskie) związane ze sztuką monodramu. Ich celem będzie stworzenie platformy wymiany doświadczeń twórców, w tym twórców amatorów oraz zbudowanie zaplecza teoretycznego dla krytycznego spojrzenia na współczesny monodram i szukania nowych kierunków rozwoju tej dziedziny teatru.

Istnieje możliwość pobrania załączników ze strony internetowej Teatru: teatrszwalnia.pl/rusza-otwarty-nabor-vi-monofest/

Zadanie dofinansowane ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PR7_8194
Seks grupowy… czyli psychoterapia w Teatrze Małym (foto)
kabaret_skeczw_mczcych_20100905_1457859634
Kabaret Skeczów Męczących w Lutni (foto)
Teatr_Wielki_w_Lodzi_final_Czlowieka_z_Manufaktury_24_wr-1
Wyniki konkursu Człowiek z Manufaktury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*