obudz_sie_i_poczuj_smak_kawy_001Spektakl Teatru im. Jaracza zdobył główną nagrodę podczas festiwalu Katowicki Karnawał Komedii.

 
Obudź się i poczuj smak kawy to kolejny po Seksie, prochach i rock’n’rollu i Czołem wbijając gwoździe w podłogę monodram w niezrównanej interpretacji Bronisława Wrocławskiego.

O ile Seks, prochy i rock & roll był próbą kalejdoskopowej prezentacji postaci świata zewnętrznego, a Czołem wbijając gwoździe w podłogę próbą opowieści poprzez konwencję talk-show o widzach teatralnych, o tyle trzecie przedstawienie jest przede wszystkim skoncentrowane na postaci aktora i specyficznej relacji z widzem, jaka zawiązuje się w monodramach Bogosiana.

 
Pomysłem na ten spektakl jest przeniesienie punktu ciężkości z kreowanych postaci na samą osobę aktora jako głównego bohatera dramatu, a tym samym próba przekroczenia konwencjonalnej granicy między sceną a widownią. Trzecia część jest dopełnieniem cyklu, a zarazem rozliczeniem się reżysera i aktora z recepcją poprzednich monodramów.

/info. mat. pras.  fot. J. Szymański – mat. pras.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Letnia Scena 2019: Złota Rybka przed 40-tką (foto)
toksyny_006_b
Pożegnanie z “Toksynami” w Teatrze Jaracza
IMG_9515
Jedenaste: Pracuj.Enter w Domu Literatury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*