Czytelny i funkcjonalny repertuar, przestrzeń atrakcyjnej prezentacji zespołu – i co  szczególnie ważne w ostatnim czasie – spektakli online. Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi  w kolejny rok wchodzi z nową stroną internetową i z nowym pomysłem na siebie. – Pod hasłem
„Nowy! od nowa” kryje się wiele zmian, które sukcesywnie będziemy wprowadzać  – zapowiada Krzysztof Dudek, dyrektor teatru.

Pierwszą z nich jest właśnie nowa strona internetowa teatru – przejrzysta i nowoczesna,  dostosowana do wymogów czasów online. Została zbudowana tak, by ułatwić widzom  dostęp nie tylko do bieżących informacji, ciekawostek z życia teatru i zespołu, ale przede wszystkim  do spektakli i innych produkcji, powstałych z myślą o publiczności online.
 
– Uporządkowaliśmy architekturę informacji oraz sposób komunikacji z widzem, ułatwiamy korzystanie  z przejrzyście skonstruowanego repertuaru i zakup biletów. Także na urządzeniach mobilnych – tłumaczą pracownicy teatru, odpowiedzialni za prace nad nową stroną. – Zależało nam też, żeby funkcjonalność szła w parze z estetyką, dlatego zadbaliśmy o nowoczesny, lekki i przejrzysty projekt. Mamy nadzieję, że się po prostu spodoba – dodają.

Aktualności, projekty, ciekawostki, sylwetki aktorów, autorskie produkcje, spektakle w repertuarze – wszystko to można teraz w łatwy sposób odnaleźć na stronie www.nowy.pl. której powstanie umożliwiły pieniądze pozyskane z Funduszu Wsparcia Kultury. Strona staje się też kompendium wiedzy o samym teatrze i jego historii. Badacze i osoby zainteresowane historią teatru znajdują tu archiwalne przedstawienia, profile dawnych aktorów.

– W przyszłości będziemy uzupełniać te działy o zdjęcia, nagrania, recenzje czy inne obiekty, które mamy w swoim stacjonarnym archiwum – wyjaśnia Krzysztof Dudek, dyrektor teatru i dodaje, że w 2021 roku teatr zmienia też sposób, w jaki zamierza mówić o sobie widzom.
Długą oficjalną nazwę zastępując jednym słowem: Nowy!.

– To pewien symbol zmian wizerunkowych, jakie czekają teatr. Otwarcie pewnego etapu, w którym będziemy czerpać z dorobku i legendy sceny, tworząc teatr otwarty i współczesny – podkreśla dyrektor Nowego!.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Teatr_Szwalnia_Logotyp-03
Zostań wolontariuszem szwalnia.DOK2
aquarius1
Trzecie urodziny Teatru V6 (foto)
plakat_LARP
LARP w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*