IMG_131727 sierpnia 2014 r. jury w składzie: Andrzej Czerny, Zdzisław Jaskuła, Andrzej Strąk, Konrad Szachnowski oraz Małgorzata Warzecha podjęło decyzję o przyznaniu Głównej Nagrody w ramach XVI Przeglądu Małych Form Teatralnych “Letnia Scena 2014” w wysokości 7000 zł spektaklowi  W imię ojca i syna Szymona Bogacza w reżyserii Daniela Adamczyka (Teatr Czytelnia Dramatu z Lublina).

Ponadto jury uhonorowało Agnieszkę Wajs nagrodą aktorską w wysokości 3000 zł za rolę w spektaklu  Karin Stanek Aliny Moś-Kerger w reżyserii autorki (Młoda Scena teatru Korez z Katowic).

W IMIĘ OJCA I SYNA

Czytelnia Dramatu z Lublina

Czy rzeczywiście jest tak, jak twierdzi autor dramatu, że z rodzicami możemy dogadać się tylko po alkoholu albo po śmierci? Drugi pełnowymiarowy spektakl Teatru Czytelni Dramatu oparty na tekście Szymona Bogacza opowiada historię relacji między synem i ojcem, przedstawia ich rozmowy mające miejsce już po śmierci rodzica.

Tekst: Szymon Bogacz
Reżyseria, scenografia: Daniel Adamczyk
Światło: Michał Mirgos
Muzyka: Justyna Kazek
Występują: Daniel Adamczyk, Justyna Kazek, Ludwika Mroczkowska, Paulina Połowniak, Michał Zgiet

KARIN STANEK

Młoda Scena Teatru Korez z Katowic

W ponad pół wieku od spektakularnego debiutu Karin Stanek powstał monodram o pierwszej polskiej ,, rokendrolówie”, nazywanej różnie: ,, sekskapiszonem big-bitu”, ,, pchełką z gitarą”, ,, chłopczycą w spodniach”, która w latach 60. wylansowała takie przeboje jak ,, Malowana lala” , ,, Chłopiec z gitarą” i ,, Jedziemy autostopem”. Zanim odeszła – zniknęła na wiele lat …

Reżyseria: Alina Moś-Kreger
Scenografia: zespół
Kierownictwo muzyczne: Piotr Górka
Występuje: Agnieszka Wajs

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_SIA2637
33. Festiwal Szkół Teatralnych – laureaci (foto)
DSC_5480
Andropauza 2, czyli męska rzecz być kobietą (foto)
teatralnakaruzela
Werdykt Jury Festiwalu Teatralna Karuzela 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*